Elbistan'da 15 Temmuz etkinlikleri yarın başlıyor

AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Yunus Kaan Kısaca, 15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yıldönümü nedeniyle düzenlenecek etkinliklerin 11 Temmuz 2017 Salı günü itibariyle başlayacağını söyledi.

15 Temmuz 2016’da bu milletin devletini, bayrağını adeta elinden almak ve bu ülkeyi istila etmek isteyenlerin müdahalesinin, yine milletin dik duruşuyla püskürtülmesinin yıldönümünün yaklaştığını kaydeden Başkan Kısaca, “Bu darbe teşebbüsünün unutturulmaması aziz şehitlerimizin hatıralarının canlı tutulması, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bir daha böylesine bir felaketle karşılaşmaması için, aziz milletimizin 1 yıl önce göstermiş olduğu bu güçlü iradenin, her daim hafızalarda diri tutulması gerekiyor” dedi.

11 TEMMUZ AKŞAMINDAN İTİBAREN MEYDANLARDAYIZ

Demokrasi nöbetlerinin 11 Temmuz akşamı başlayacağını belirten AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Yunus Kaan Kısaca, “15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemize karşı yapılan hain darbe girişimi, halkımızın milli duruşuyla ve meydanlara toplanışıyla gerekli cevabı almıştı. Milletimiz, darbecilerin darbesi püskürtmüş; ülkesine, vatanına ve geleceğine sahip çıkmıştı. Bu hain girişimin yıldönümünde o günkü yapılan darbe girişimini engellemenin ve ülkemize sahip çıkmanın anısına, şehitlerimizi anmak, gazilerimizi yâd etmek için Cumhurbaşkanlığımızın himayesinde yine meydanlarda olacağız. Etkinliklerimizi 11 Temmuz 2017 Salı günü başlatacağız ve 16 Temmuz 2017 Pazartesi sabahına kadar devam ettireceğiz. 11 Temmuz 2017 itibariyle şehitlerimizin mezarları ve şehitliklerimiz, şehit aileleri ve gazilerimizi ziyaret edeceğiz. Akşam da meydanlarda hemşerilerimizle birlikte nöbet tutacağız. 1 yıl önce yaşanmış olan o karanlık günün tekrar aydınlığa dönüşmesinde emek sarf eden tüm vatandaşlarımızla bizler inşallah meydanlarda tekrar bir araya geleceğiz. Ülkemizin kurtuluşunu ve demokrasi bayramını tekrar yâd edeceğiz. 11 Temmuz itibariyle her akşam çeşitli etkinliklerimiz olacak. Darbe marşlarını seslendiren sanatçılarımız gelecek ve vatandaşlarımıza hitap edecek” şeklinde konuştu.

TÜM SİYASİ PARTİLER VE STK'LAR DAVETLİ

15 Temmuz 2016’da sergilenen milli birlik ve duruşu hain girişimin yıldönümünde bir kez daha ülkemizin tüm düşmanlarına göstermek istediklerini vurgulayan Başkan Kısaca, “O gün milli duruş sergileyen halkımızla birlikte siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları burada hep beraber, birlik ve beraberliği bütün düşmanlarımıza karşı göstermiş olacağız. O gün, siyasi partilerin hepsi bir tarafa durmuş; particilik bir tarafa durmuş ve tamamen milli duruş sergilenmişti. Her partiden hemşerilerimiz ve arkadaşlarımız burada meydanlarda bir araya gelmiş ülkesi için, geleceği için, çocukları için milli bir duruş sergilemişti. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle yapılacak etkinliklerde, Türkiye Cumhuriyeti Devletine kast eden, ülkemizi parçalamaya çalışan bu hain zihniyete karşı bir duruş sergilememiz lazım. Aynı şekilde bu birliğimizi ve beraberliğimizi pekiştirmek adına etkinliklerimize devam edeceğiz. Tüm siyasi partilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve hangi görüşe sahip olursa olsun ülkesini seven bütün hemşerilerimizi aynı meydanda nöbet tutmaya davet ediyoruz.

Bugün tekrar aynı olayların ülkemizin başında dönen kara bulutların buna benzer sıkıntılar çekmemesi için Yüce Rabbimden temennide bulunuyorum. İnşallah ülkemizin yolu açık olacak bundan sonra. Ülkemiz, gelecek günlere, çocuklarımız için daha güzel hizmetler üretmeye devam edecek. Herkesin birini sevdiği, insanların kalplerinin birleştiği, düşmana karşı her zaman birlikteliğin hedef olduğu bir ülke olacağız inşallah” ifadelerini kullandı.

10 Temmuz 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Olay Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Olay hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Büyükşehir Belediyesi'nin Elbistan çalışmaları yeterli mi?