Öğrenciler Afşin ve Elbistan'ı gezdi

Kahramanmaraş’ın en büyük bütçeli Sodes Projesi olan Şehit Er Cuma Potuk Yatılı Bölge Ortaokulu’nca yürütülen 'YBO Yuvamız olsun' projesi kapsamında öğrencilere, Afşin ve Elbistan ilçesini gezdi.

Kahramanmaraş’ın en büyük bütçeli Sodes Projesi olan Şehit Er Cuma Potuk Yatılı Bölge Ortaokulu’nca yürütülen 'YBO Yuvamız olsun' projesi kapsamında öğrencilere, Afşin ve Elbistan ilçesini gezdi. 

Karaelbistan mahallesindeki 6 okuldan 95 dezavantajlı öğrencilerin katıldığı il içi gezilerde öğrenciler ilk durak olarak rehber eşliğinde Afşin Ashabı Kehf olurken daha sonra Dedebaba Türbesi, Tanır Hayati Vasfi Taşyürek Parkı, Ayrandede Türbelerini gezdiler. Afşin Ashabı Kehf’in tarihçesini ilgiyle dinleyen öğrenciler burada hatıra fotoğrafı çektirdiler. 

Tanır Hayati Vasfi Taşyürek Parkı’nda doğanın tadını çıkaran öğrenciler Elbistan Afşin B Termik Santrali ziyaret etmek üzere Afşin ziyaretini sonlandırdılar.

Afşin gezisini bitiren öğrenciler Elbistan Afşin B Termik Santrali ziyaret ederek santral hakkında bilgi aldılar. Türkiye’nin elektirik üretimi, Elbistan Afşin B Termik Santrali’nin katkısı ve çalışmalar hakkında bilgi alan öğrenciler, böylesi büyük bir üretim merkezinin yakından tanımanın mutluluğunu yaşadılar. Daha sonra Pınarbaşı Mesire Alanı, Kale mevkilerini gezen öğrenciler son olarak Ulu Cami’yi ziyaret ederek Ulucami’nin tarihçesi hakkında bilgi edindiler.

Bu gezilerle Kalkınma Bakanlığınca desteklenen YBO Yuvamız olsun projesi içerisindeki geziler sona ermiş oldu. Sanatsal ve Sporsal Kursların devam ettiği projede kitap okuma kampanyaları ve spor tesisi yapım işleriyle devam edecek. 

06 Nisan 2018 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Olay Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Olay hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Büyükşehir Belediyesi'nin Elbistan çalışmaları yeterli mi?