Bekçi alımları başvurusu başladı

Binlerce kişinin aylardır beklediği Bekçi alımları başladı. Peki kimler bekçi olabilir, nasıl başvuru yapılabilir? Hangi şehirlerde alım yapılacak? işte tüm detaylar.

Büyütmek için resme tıklayın

Bekçi alımları için Türkiye'de bir çok Kaymakamlık alım ilanlarını yayınladı. Binlerce bekçi şehir merkezi ve mahalle bekçiliği yapacak. 14 bin bekçi alımı yapılacak. Şimdilik ise 5 binden fazla alım ilanı yayınlandı.

Bekçi olmak isteyen adaylar başvurularını hemen yapabilir. Öncelikle dikkat edilen konu ise adayların bekçi olabilmek için gereken şartları yerine getirebiliyor olması.

Başvuru işlemini yapan kişiler Valilikler veya Kaymakamlık tarafından sonuçların duyurulmasını bekleyecek. Çıkan sonuçtan sonra aday olma hakkı kazanan kişiler içinde sözlü ve mülakat ve yazılı sınav yapılacak. En sonunda ise asil ve yedek listeleri açıklanacaktır.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Bekçi alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar, başvuru şartlarını taşımaları şarttır. Adaylardan,  En az lise mezunu veya dengi okul mezunu olmak, Erkek olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 30 yaşından büyük olmamak, Askerlikhizmetini yapmış olmak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir rahatsızlığı bulunmamak, En az 167 cm boyunda olmak, Herhangi bir hastalığa bağlı olmaksızın beden kitle indeksi 18 ( dahil ) ile 27 ( dahil ) olmak, Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmak, Türk toplum telakkilerine (anlayışına) göre kötü şöhretli tanınmamak ve Başvuru yapılacak il/İlçe sınırları içerisinde en az bir yıl ikamet ediyor olmak şartları aranacaktır.

BAŞVURULAR NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

Başvuru yapacak adaylar valiliklerin yayımladığı ilanları inceleyip başvuru tarihleri içeirsinde başvurarını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Şimdilik Ordu Valiliği , Hatay Valiliği ve Kocaeli Valiliği bekçi alımı başvuruları başladı. Diğer Valiliklerin başvurularıda ilerleyen günlerde başlayacaktır. Adaylar başvuruları 08:30 ile 17:00 mesai saatleri içerisinde İlçe Emniyet Müdürlüklerine şahsen yapmlaarı gerekmektedir.

Ordu Valiliği bünyesine toplamda 100 Bekçi alımı gerçekleştirecek ve Başvurular 06 Kasım 2017 tarihi ile 04 Aralık 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

Hatay Valiliği bünyesine toplamda 300 Bekçi alımı gerçekleştirecek ve Başvurular 06 Kasım 2017 tarihi ile 05 Aralık 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

Kocaeli Valiliği 200 kişilik kadro ile Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapıyor. Başvuruları başladı ven geç 06 Aralık 2017 tarihine kadar yapılmaıs şarttır.

ELBİSTAN'DA BEKÇİ ALIMI VAR MI?

Şuan için Elbistan'da Kaymakamlık veya Valilik tarafından bekçi alımı ilanı yayınlanmadı. Fakat ilerleyen süreçlerde böyle bir alım olursa tüm detaylarıyla sitemizde bulabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2017, 12:34

06 Kasım 2017 - Personel Alımları


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Olay Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Olay hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Bugün yerel seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?