Ünal Afrin'deki askerlere çocuklarla birlikte dua etti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Elbistan ilçesinde Gençlik Merkezi Müdürlüğü'nün düzenlediği satranç turnuvasına katılan öğrencilerle bir araya geldi.

Törende konuşan Ünal, "Sizin yeteneklerinizin gelişmesi için Elbistan'a ilk olarak bir Gençlik Merkezi yaptık. Bugün Gençlik Merkezi Müdürlüğü'nün 15 bin üyesi var. Burada müzik, resim, satranç başta olmak üzere her konuda yeteneklerinizi geliştirecek eğitimler alıyorsunuz. Biz, bizden öncekilerden aldığımızı buraya getirdik. Şimdi sizler bizden aldıklarınızı daha iyi bir yere götürmeniz gerekiyor.

Bu bir bayrak yarışıdır. Şimdi sizler bu bayrak yarışını daha ilerlere taşıyacaksınız. İnşallah, Türkiye sizlerin elinde daha güzel yerlere gelecek. Bugün bizler sizlerin o elindeki bayrağı korumak için büyük bir mücadele veriyoruz. Askerlerimiz Afrin'de o elinizdeki bayrak nazlı bir şekilde dalgalansın diye canlarını ortaya koyuyorlar.

Şimdi o Afrin'deki askerlerimize o küçük ellerinizle, diğer elinizde tuttuğunuz bayrakları havaya kaldırarak hep birlikte dua edelim. 'Ülkemizin güvenliğini sağlamak için şuan da terörle mücadele eden askerlerimize sen yardım et Allah'ım. Onları muzaffer kıl, devletimizi, memleketimizi ebedi kıl, bayrağımız daima dalgalansın, ezanlarımız hiç susmsın, bu güneş yüzlü çocuklarımız bu ülkeyi geleceğe taşısın.' Sizleri Allah'a emanet ediyorum. Bu turnuvanın sonunda kim kazanırsa kazansın sonunda dostluk kazansın." dedi.

Satranç  sporu ile yakından ilgilendiğini anlatan Ünal, "Sizler gibi satranç oynamış, hatta bir satranç takımının kaptanlığını yaptığım dönem de İstanbul'da ödül almış birisiyim. Satranç çok yakın ilgi duyduğum ve çocuklarında mutlaka öğrenmesi gereken bir strateji oyunudur. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'da biliyorsunuz gittiği her yerde gençlere satranç takımı hediye ediyor. Biz sizlere güzel bir ülke bırakmak istiyoruz." dedi.

Ünal'a, burada Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun tarafından bir tablo, öğrenciler tarafından da Kur'a-ı Kerim ve bayrak hediye edildi.

11 Şubat 2018 - Politika


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Olay Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Olay hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Bugün yerel seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?