Söğütlü'de köprü çalışmasına başlandı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Söğütlü Mahallesinde sel taşkınlarının önüne geçebilmek ve ulaşımı rahatlatmak için köprü inşasına başladı.

Haber albümü için resme tıklayın

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Yol Yapım Onarım Şube Müdürlüğü, Elbistan’ın Söğütlü Mahallesinde ulaşımın güvenli hale getirilmesi ve bahar aylarında Söğütlü çayında meydana gelen sel taşkınlarının önüne geçilmesi için köprü inşasına başladı. Elbistan İlçesi Söğütlü Mahalle yolunda bulunan ve statik açıdan ömrünü tamamlamış olan eski köprünün bulunduğu su yatağı üzerine yapılacak yeni köprü ile hem can ve mal güvenliği açısından tehdit oluşturan köprü yenilenmiş olacak hem de yol güzergahı düzeltilerek vatandaşların düz bir aks üzerinde yola devam etmeleri sağlanacak. Çalışmaları inceleyen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Yol Yapım Onarım Şube Müdürü Onur Erdi “Yapılacak olan yeni köprü 15,70 m uzunluğunda, 7,50 m genişliğinde ve 5,00 m yüksekliğinde olacak. Ayrıca; köprü geniş bir havzaya konumlandırılacağından, feyezan durumunda suyun toplanarak köprü açıklığına yönlendirilebilmesi için köprünün dört köşesinden başlamak kaydıyla toplamda 48 m uzunluğunda betonarme tahkimat duvarları yapılacaktır. Yapılacak olan bu duvarların yüksekliği 5,40 m olacaktır. Doksan gün süresi olan köprü yapımını 60 günde bitirmeyi hedefliyoruz" dedi. Söğütlü mahallesi muhtarı Mustafa Uğur’da Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’a teşekkür ederek, köprü yapımının tamamlanmasının ardından vatandaşların güvenli bir şekilde geçişinin sağlanacağını, köprü sayesinde sel taşkınlarınında bertaraf edileceğini söyledi. Bahse konu köprününistenilen standartlarda tamamlanarak vatandaşların hizmetine açılabilmesi amacıyla, köprüyle ilgili çalışmalar Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Yol Yapım Onarım Şube Müdürlüğü takibinde ve kontrollüğünde yapılıyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2015, 17:28

08 Nisan 2015 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Olay Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Olay hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Bugün yerel seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?