Küskün Aileleri Kaymakam Akkoyun Barıştırdı

Gündere Mahallesi'nde muhtarlık seçimleri sonrasında iki aile arasında yaşanan husumet, kaymakam Tuncay Akkoyun'un araya girmesiyle son buldu.

 Gündere Mahallesi'nde, 2014 mahalli idareler seçimlerinde muhtarlık yüzünden görüş ayrılığı yaşanmış çıkan tartışmalar çıkan kavgada Kurt ve Karakoca ailelerinden yaralananlar olmuştu. Kaymakam Tuncay Akkoyun, aynı köyde yaşayan iki aile ferdini köyün camisinde bir araya getirerek barıştırdı. Kaymakam Akkoyun, son olarak iki ailenin barışmasına katkı sağlayanlara teşekkür ederek, "Biz sulh ve sükun içerisinde yaşadığımız zaman hayatımızı anlamlandırabiliyoruz, biz komşumuzla bir arada olduğumuz zaman hayatımızı anlamlandırıyoruz, bizde komşu komşunun külüne muhtaçtır gibi bir özdeyişimiz vardır, biz birbirimize muhtacız. Bu manevi anlamda muhtaçlıktır. Yoksa hepimizin hayatını idame ettirecek kadar imkanları vardır. Büyüklerimiz öteden beri en ufak ihtilafta, en ufak bir anlaşmazlıkta hemen araya girmişler ve insanların aralarını bulmuşlardır. Bugün burada da bu olmuştur, iyi ki sizin büyükleriniz, dostlarınız araya girmiş burada bugünü yaşıyoruz. Tekrar emeği geçenlere teşekkür ediyorum" diye konuştu. Daha sonra aileler kucaklaşarak barıştılar.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2015, 12:06

11 Ocak 2015 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Olay Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Olay hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Bugün yerel seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?