Mahmut Yıldırım (Yeşil) yaşıyor mu?

Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım'ın yaşadığını iddia etti.

Büyütmek için resme tıklayın

HaberTürk TV'de yayınlanan Türkiye'nin Nabzı Programına Genelkurmay Başkanlığı İstihbarat Dairesi eski başkanı İsmail Hakkı Pekin ve Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı konuk oldu.

'YEŞİL YAŞIYOR' İDDİASI 

Genelkurmay Başkanlığı İstihbarat Dairesi eski başkanı İsmail Hakkı Pekin, Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım'ın yaşadığını, amansız bir hastalıkla mücadele ettiği yolunda duyum aldığını söyledi.

HANEFİ AVCI: 'YEŞİL SUSTURULDU!'

Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı ise Yeşil'in 1997 yılında Lübnan'a gönderildiğini, dönüşünden sonra bir daha haber alınamadığını, kendisiyle de irtibatın  kesildiğini söyledi. Hanefi Avcı, "Muhtemelen Yeşil'in üstüne yıkılan suçlamaların duyulmaması için susturuldu. Yeşil Kod adlı Mahmut Yıldırım yaşasaydı kendisini mutlaka belli edecek kadar geveze biri olarak tanınıyor." dedi.

MAHMUT YILDIRIM (YEŞİL) KİMDİR?

Susurluk kazasından sonra ismi en çok gündeme gelen kişi "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım'dı. Yeşil'in en son çalıştığı kişi eski MİT Kontrterör Daire Başkanı Mehmet Eymür, Susurluk Davası sırasında "Mahmut Yıldırım öldürülmüştür yoksa kesinlikle çıkar konuşurdu" demişti.

Ancak bir süre sonra Yeşil, İnsan Hakları Derneği (İHD) Başkanı Akın Birdal’a suikast emrini veren kişi olarak ortaya çıktı. Daha sonraki bilgiler Yeşil’in hala hayatta olduğunu ortaya koydu.

Ahmet Demir ve Mehmet Kırmızı sahte kimliklerini kullanan, Güneydoğu’da “Sakallı” adıyla bilinen Mahmut Yıldırım’ın JİTEM'e, MİT'e ve polise çalıştığı ortaya çıktı.

Yıldırım'ın, JİTEM'in kurucularından emekli Binbaşı Ahmet Cem Ersever‘in öldürülmesinden, Güneydoğu’daki pek çok faili meçhul cinayete kadar sayısız olayda tetikçilik yaptığı öne sürüldü. Abdullah Öcalan’ın Suriye’de öldürülmesi için görevlendirilen ekipte de yer aldığı Eymür tarafından doğrulandı.

Afyon Cezaevi’nde öldürülen Sabancı suikastı sanıklarından Mustafa Duyar’ı Türkiye’nin Şam Büyükelçiliği’nden alıp getiren ekipte de Yeşil'in olduğu ortaya çıktı.

Susurluk çetesi adına tahsilat yapmak suçundan hakkında gıyabi tutuklama kararı bulunan Mahmut Yıldırım, Bakırköy adliyesinde İranlı uyuşturucu kaçakçıları Lazım Esmaili ve Asker Smitko'nun öldürülmesiyle ilgili davada ise halen yargılanıyor.

03 Nisan 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Olay Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Olay hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Büyükşehir Belediyesi'nin Elbistan çalışmaları yeterli mi?