Özel Öğrenciler Doyasıya Eğlendi!

Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geleneksel hale getirilen Özel Eğitim Sınıfları Bahar Şenliği’nin dördüncüsü düzenlendi.

Büyütmek için resme tıklayın

Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geleneksel hale getirilen Özel Eğitim Sınıfları Bahar Şenliği’nin dördüncüsü Gençlik Merkezi’nde yapıldı.

Şenliğe, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt, Emniyet Müdürü Hakan Aşık, Büyük Şehir Belediyesi Kuzey İlçeler Koordinatörü Mazhar Türk, Engelliler Şube Müdürü Mehmet Fatih Akşam, STK Temsilcileri ile çok sayıda öğrenci ve velileri katıldı.

Elbistan Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt, özel öğrencilerin dezavantajlı durumdan kurtarılması için bölgede 57 sınıfta 317 öğrenciye, 128 destek eğitim odasında ise 576 kaynaştırma öğrencisine hizmet verildiğini söyledi. Sağlık sorunları nedeniyle okula gidemeyen 40 öğrenciye de evde eğitim verildiğini ekledi. 

Bayazıt, Özel Eğitim Bahar Şenlikleri ile toplumdaki farkındalığı artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, herkesin eğitim eşitliği ilkesinden yararlanması ilkesi gereğince, özel öğrencilerin eğitiminin de çok önemli olduğunu söyledi. Akkurt, özel çocukların eğitim sayesinde yük olmaktan çıkıp, topluma katkı sunmayı başaran bireyler haline geldiklerini söyleyerek, programa emek veren mesai arkadaşlarını ve desteklerinden dolayı da Büyükşehir belediyesine teşekkür etti.

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör’de,  engelleri de olsa her bireyin bir yeteneği olduğunu belirterek, özel eğitim projesinin amacının da işte bu becerileri ortaya çıkartmak olduğunu söyledi.

Bahar Şenlikleri’ne katılan özel öğrenciler sahneledikleri gösterilerle maharetlerini ortaya koydular.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Engelliler Şube Müdürlüğü de şenliklere katılan öğrencilere çeşitli hediyeler dağıttı.

Kuzey İlçeler Koordinatörü Mazhar Türk, yaptığı değerlendirmede, Büyükşehir Belediyesi’nin özel öğrencilerin mutluluğuna ortak olduğunu söyledi.

Engelliler Daire Başkanı Mehmet Fatih Akşam’da, ihtiyaç sahibi engelli bireylerin eksiklerini gidermek için özverili bir şekilde çalışma yürüttüklerini belirterek, özel öğrencilerin mutluluklarına ortak olmak için de hediye dağıttıklarını söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör’e hediye takdim etti.

Atletizm dalında dereceye giren öğrencilere ise Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör hediye takdim etti.

15 Mayıs 2018 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Olay Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Olay hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (530) 018 33 46
Reklam bilgi

Anket Bugün yerel seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?