Elbistan-Ekinözü Belan yolu programa alındı

Türkiye Büyük Millet Meclisi İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Elbistan-Ekinözü ilçesi arasındaki Belen yolunun 2018 yatırım programına alındığını müjdeledi.

Büyütmek için resme tıklayın

Türkiye Büyük Millet Meclisi İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Elbistan-Ekinözü ilçesi arasındaki Belen yolunun 2018 yatırım programına alındığını müjdeledi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, bölgeye yaptığı ziyaretlerde ilçelerde ve il merkezine tespit ettiği sorunlarla ilgili genel müdürleri ziyaret etti.

Karayolları Genel Müdürü, Milli Emlak Genel Müdürü ve Tapu Kadastro Genel Müdürü'nü ziyaret eden Güvenç'e, Andırın İlçe Belediye Başkanı Baki Tezcan, Çağlayancerit Belediye Başkanı Üzeyir Kızılseki ve Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen katıldı.

Güvenç, il merkezinde yapımı devam eden köprülü kavşakların hızlandırılmasını dile getirerek ilçelerin sıkıntılarını aktardı.

Elbistan- Ekinözü Belen yoluna tünel

Ekinözü ilçesinin yıllardır siyasilerden beklediği Elbistan-Ekinözü, Belen yolunun yapılarak rahat bir şekilde Elbistan'a seyahat edilmesi hayali bu görüşmeler neticesinde gerçekleşiyor.

Güvenç ve bölge belediye başkanlarının katıldığı ziyaretlerde Belen yolu görüşüldü.

Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal, Elbistan-Ekinözü Belen yolunun 2018 yatırım programına alınıp, ivedi bir şekilde yapılması talimatı verdi.

Bu proje gerçekleştiği takdirde Ekinözü-Elbistan arası 16 kilometreye düşecek ve bir kilometrelik tünel kazılıp duble yollarla Elbistan'a, Ekinözü halkı güvenli bir şekilde gidiş geliş yapacak.

24 Ocak 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Olay Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Olay hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Büyükşehir Belediyesi'nin Elbistan çalışmaları yeterli mi?