Zabıtadan Kaldırım İşgalcilerine Son Uyarı

Uyarıları dikkate almayanlara ceza yazılacak.

Zabıtadan Kaldırım İşgalcilerine Son Uyarı

 Elbistan Belediyesi Zabıta ekipleri, yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu caddelerdeki kaldırımları işgal eden seyyar satıcı ve esnafları son kez uyardı. Uyarıları dikkate almayan seyyar satıcı ve esnaflara yasal işlem uygulanacak.

Periyodik hale getirilen kaldırım işgallerine ve seyyarlara yönelik çalışma başlatan Elbistan Belediyesi Zabıta müdürlüğü ekipleri ilçe merkezinde koordineli çalışma başlatarak, seyyarlara ve kaldırım işgalcilerine son kez uyarıda bulunduklarını belirtip, yarından itibaren uyarıları dikkata almayan seyyar satıcı ve esnaflara cezai müeyyide uygulayacaklarını duyurdular.

Elbistan Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe merkezindeki Malatya caddesi, Dulkadiroğlu caddesi, Ahmetkaracabey caddesi, İbrahimkaraoğlanoğlu meydanı, Hamza Akbaş caddesi, Emnmiyet caddesi ve Azerbaycan caddesindeki enlafları tek tek ziyaret ederek kaldırıma bıraktıkları malzemelerin yayaların geçişlerini engellediği için yarından itibaren kaldırıma malzeme koymamaları yönünde uyarıldılar. Yine bu caddelerdeki seyyar satıcılarıda uyaran zabıta ekipleri, uyarıları dikkate almayan esnaf ve seyyarlara cezai müeyyide uygulanacağını tebliğ ettiler.Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2014, 15:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 3 yıl Önce

özellikln dulkadiroğlu caddesinde kaptan pide fırını yanında çay ocağı ve kaldırıma brakılan kasa lar yüzünde ne bir bayan ne engeliler geçebilyor.

vatan daş
vatan daş - 3 yıl Önce

cok doğru soyluyorsun carsının en işlek yerlerinden biri adam tek kişinin geçecegi yer bırakmıs kocaman kaldırımda
gec kalınmıs bi uygulama

ulu şaman
ulu şaman - 3 yıl Önce

Birakin garibani fakir fukara ile ugrasmayin insanlar ev gecindiriyor. Çoluk çocuk okula gidiyor baska is varda yapmadilar mi hani insan oğlu derya evimi gecindirmek icin limon dahi satarim die bu insanlar emekci kardeşlerimiz yapmayayin ağalar yaziktir... buradan reklam yapmaya getek yok sözüm zabitalara is mi yapiyosun poz mu veriyorsun yazik neslimizi unutmayin birakin batılılasmayi neslimiz Selçuklu nesli osmanli nesli bizde reklam yok o seyyar hic zabita olmak istemedimi zannediyorsunuz. Sizler kadar torpili olsaydi zabita olurdu müdür olurdu bld baskani olurdu... Kış geldi birakin vatandaşı

esnaf
esnaf - 3 yıl Önce

Belediyemiz doğru bir karar almış ama tek yön yaptığı caddelerimizi de tekrar eski sistemine döndürürse daha iyi olacağına inanıyorum zaten caddelerin trafiğe sıkışmasının ana nedeni seyyar satıcılar ve belediyemize ait otobüslerin konvoy halinde cıkmalarıdır.

cuma çakmak
cuma çakmak - 3 yıl Önce

dulkadiroğlu caddesine bakacağınıza celaa garajının oraya bakın.

Antiokos
Antiokos - 3 yıl Önce

ekmek parası açısından bakarsak ;dükkan tutup , vergi verip bu işi yapan esnaflara haksızlık olmaz mı? i̇lla ki insanların ekmek parasında kimsenin gözü olmaz , olamaz. ancak bu vatandaşa eziyet olmamalı. belediye daha önceki dönemlerde olduğu gibi seyyar satıcılara bir yer tahsis edebilir.

çakmak
çakmak - 3 yıl Önce

sen kendi işyerinin önünü temizle sonra başka yeri adres verrr

bir esnaf
bir esnaf - 3 yıl Önce

belediyenin bu uygulamasını geç kalmış ama geç de kalsa çok isabetli bir uygulama olacağına inanıyorum. çünkü kaldırımlar biz esnafların işgal ettiği yayaların kullanması gereken yerlerdir.biz işyerini alırken kaldırımlarıda satın almadık..kaldırımlar umumun malıdır...esnaflar olarak oraları işgal etmeye hiç hakkımız yoktur...