Uygur Türkleri İçin İmza Kampanyası

Ülkü Ocakları, Doğu Türkistan’da Çin zulmünden kaçarken Tayland’da yakalanan 300 Uygur Türk’üne Türkiye’de sığınma hakkı verilmesi için imza kampanyası başlattı

Uygur Türkleri İçin İmza Kampanyası

Elbistan Ülkü Ocakları, Doğu Türkistan’da Çin zulmünden kaçarken Tayland’da yakalanan 300 Uygur Türk’üne Türkiye’de sığınma hakkı verilmesi için İbrahim Karaoğlaoğlu Meydanı, Uzun Çarşı girişinde imza kampanyası başlattı.

Kampanyaya vatandaşlardan destek isteyen Ülkü Ocakları Başkanı Murat Kılıç, “Çin işgali altında bulunan Uygur Türklerinin çektiği çileyi biraz olsun dile getirmek istiyoruz. Geçtiğimiz aylarda Tayland’da yakalanan kardeşlerimizin durumunun ne olacağı belli değildir. Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlettir. Ülkemizin kapıları tüm mazlum ülke halklarına açık olmuştur. Bugünde bu kapının açılacağını düşünüyoruz. 300 kardeşimize açılmasında da herhangi bir sıkıntı yaşanmayacaktır" dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Uygur Türklerine mutlaka sahip çıkması gerektiğini belirten Başkan Kılıç, toplanan imzaların Ülkü Ocakları genel merkezine gönderileceğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2014, 13:01
YORUM EKLE