TKDK Hibe Tanıtım Toplantısı Düzenledi

Elbistan ilçesinde Kahramanmaraş Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından hibe destekleri tanıtım toplantısı düzenlendi.

TKDK Hibe Tanıtım Toplantısı Düzenledi

Elbistan Ziraat Odası Başkanlığı ile Kahramanmaraş Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'nun birlikte düzenlediği tanıtım toplantısına sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çiftçiler katıldı.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ile destek verilen hibe alanları hakkında bilgi veren Kahramanmaraş İl Koordinatörü Dr. Ömer Süha Uslu, "Karşılıksız hibe desteği veren bir kurumuz. Hibe desteğimiz en az yüzde 50 oranında olmak kaydıyla çiftçilerimize destek vermekteyiz" dedi.

Uslu, "Yatırım yapmak isteyen çiftçilerimiz bizim talep ettiğimiz mevzuatları yerine getirememesi sebebiyle bazen çok güzel hibe desteği imkanlarından faydalanamıyorlar. Ülkemizdeki en büyük problemlerden bir taneside hisseli arazilerin çokluğudur. Çiftçilerimiz üretim faaliyetlerini güçlükle yürütüyorlar. Tarım herzaman söylüyoruz ailenin en nazlı evladıdır. Desteğe her zaman ihtiyaç duyan bir sektördür. Çiftçilerimiz faaliyetlerini destekle ayakta tutabiliyor. Bu destekler karşılığında da ipotekler araziye konuluyor. Bizim açımızdan bu engeller çok daha fazla sayıda yapabileceğimiz makine ekipman desteğini daha az sayıda yapma sonucunu doğuruyor. Önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgilide gelişmeler olabilir" diye konuştu.

Tanıtım toplantısında 2015-2016 yılında yapılabilecek makina ekipman desteği konularında çiftçilere bilgi verildi.


Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2014, 16:07
YORUM EKLE