TES-İŞ'ten EÜAŞ Eylemi

Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikası (Tes-İş) Afşin Şubesi tarafından EÜAŞ Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak işçi alımında taşeron işçilere ve bölge insanına öncelik verilmesi için miting düzenlediler.

TES-İŞ'ten EÜAŞ Eylemi

Elbistan ilçesinde Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuşan Tes-İş Afşin Şubesi Başkanı Mustafa Kılıç, işçi alımlarında taşeron işçilere ve bölge insanına öncelik tanınmasını istedi.

Kılıç, "EÜAŞ Genel Müdürlüğü tarafından AEL İşletme Müdürlüğü ile A ve B Termik Santraline 219 işçi alınacak. Bizim isteğimiz bu işçilerin çalışan taşeron işçilerden veya bölge insanından seçilmesidir. İşçi alımı yapılacağı duyulduğunda Nüfus Müdürlükleri'nde yoğunluk yaşanmaya başladı. Muhtarlar il dışından gelen kişilere burada adres veriyorlar. Onlar hakkında da suç duyurusunda bulunacağız" dedi.

Başkan Kılıç, "219 kişilik kadroya 7 bin 400 kişi başvurdu. Arazisi kamulaştırılan kişilere devlet öncelik veriyor. Malesef 5 metre, 10 metrekare yer satın alan herkes bu haktan faydalanabiliyor. Arazilerini parselleyip satan insanlar, bu kadar insanı ilçemize davet etmiştir" dedi. Düzenlenen mitinge, MHP, BBP ve Türk Eğitim Sen yöneticileri ile üyeleri katıldı.


Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2014, 15:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
kandırılan vatandaş
kandırılan vatandaş - 3 yıl Önce

benim 18 dönüm tarlam istimlak oldu 2metrelik istimlak olan adamla aynı hakları taşıyorum ben evde otururken o işe giriyor bu adaletmi hakkımı helal etmiyorum kime derseniz 2metre parselleyip umut tacirliği yapan kişilere hak dünyada hakkımı alırım.not ben 18 dönüm tarlamı 2 metre parsel yapıp satmayı bilmiyormuydum biliyordum kul hakkı yememek için satmadım

H. Özbenli
H. Özbenli - 3 yıl Önce

bi̇r sendi̇ka nasil oluyorda, taşoranlaşmayi i̇steyebi̇li̇yor doğrusu anliyabi̇lmi̇ş deği̇li̇m.

ali
ali - 3 yıl Önce

zaten taşeronlaşmayı isteyen yok. yazıda işe alınacaklar ya bölge insanı olsun yada taşeronlardan olsun diyor. yanlış anlamışsın

c gok
c gok - 3 yıl Önce

Dışardan gelenler kamulaştırmayla degil kps başvuruyor ve adreslerini buraya alıyorlar

hak ediyiyorsun
hak ediyiyorsun - 3 yıl Önce

...

atak şahin
atak şahin - 3 yıl Önce

çok haklısınız,istimlak olayından dolayı bu işte bir haksız rant sektörü oldu,adamın yirmi dönümlük 20 bin lire etmeyen tarlası 2 yada 3 milyon liraya satılıyor,ekmek bulamayan işsiz kardeşim elindekini, avucundakinide bu rantçılara veriyor.binlercesi yine açıkta kalıyor.

serhat
serhat - 3 yıl Önce

Giren girdi arkadaslar bizim millet vekilleri vekil olsa bir aciklama yapardi simdiye kadar bizim arkamizda dayimiz yokki elin adami disardan gelip girer bizde arkamiza baka baka gurbete calismaya gideriz ama kim olursa olsun hakkimi helal etmem