Sürü Yöneticiliği Kursu Tamamlandı

Elbistan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi, Ziraat Odası ve İş-Kur tarafından ortaklaşa düzenlenen 'Sürü Yönetimi Elemanı Yetiştiriciliği' kursunu tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.

Sürü Yöneticiliği Kursu Tamamlandı

Eski adıyla ‘çobanlık’ yeni tabir ilede sürü yönetimi elemanı adına kavuşan hayvan bakıcılarına kontrolleri altındaki hayvanların bakımı ve verimliliğinin artırılmasına yönelik başlatılan eğitim kurslarının sonuna gelindi.

Elbistan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi, Ziraat Odası ve İş-Kur tarafından ortaklaşa düzenlenen 'Sürü Yönetimi Elemanı Yetiştiriciliği' kursuna biri kadın 20 sürü yöneticisi katıldı. Kursiyerlere, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Veteriner Hekimi Abdurrahman Aygün tarafından eğitim verildi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Nuri Yalçınöz İş-Kur, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Ziraat Odası ortaklığında yapılan kursun sonuna gelindiğini belirterek, kursa katılan kusiyerlere ve emeği geçen yetkililere teşekkür etti.Sürü yöneticiliği eğitim kursunun tek kadın kursiyeri olan Perihan Demir’e katılım sertifikasını veren Elbistan Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Bulut, ilgili kurumların düzenlediği kursa katılan kursiyerlerin kursu başarı ile bitirmelerinin ardından belegelerini teslim ettiklerini söyledi. Bulut, yok olmak üzere olan hayvancılığın, yeniden canlanması adına sevinç yaşadıklarını belirtti. Bulut, büyükbaş hayvan ahırlarının verimli tarım alanlarının üzerine kurulmasının yanlış bir uygulama olduğunu belirterek, bir yandan üretim yapalım derken diğper yandan tarım alanlarını tahrip etmemek gerekiyor diye konuştu. Kursun tek kadın kursiyerini takdirle karşıladıklarını belirten Bulut, Perihan Demir’i plaketle ödüllendirdi.Tek kadın kursiyer olan Perihan Demir’de, kendisine gösterilen ilgiden memnun olduğunu dile getirerek, kursta hayvan bakıcılığı ile ilgili doğru bildikleri yanlışların ortaya çıktığını ve bilmedikleri bilgileri alarak konuda uzmanlaştıklarını söyledi.

Konuşmaların ardından kursu tamamlayan kursiyerlere katlım sertifikaları verildi.
Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2014, 13:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
adem
adem - 3 yıl Önce

bu kurslar açılırken kimseye demeden tanıdıkları çağırıp veriyorsunuz heralde ne ilan yapıldı ne başka birşey artık sertifikada mı torpille veriliyor ey yöneticiler aynı şey çıkarklık eğitim merkezi içinde geçerli