Mahir Ünal'dan Elbistan hakkında önemli açıklamalar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, yaptığı açıklamada "Elbistan'da bu kış doğalgaz kullanılacak. 2023 yılına geldiğimizde Elbistanla birlikte Afşini, Ekinözünü, Nurhakı hatta Darendeyi konuşmaya başlayacağız" diyerek Elbistanın il olacağı sinyalini verdi.

Mahir Ünal'dan Elbistan hakkında önemli açıklamalar

Birlik ve beraberliğin önemine dikkat çeken Ünal, "Biz siyaset yapmakla düşmanlık yapmayı birbirinden ayırt etmemiz gerekiyor. Siyaset başka bir şeydir, düşmanlık başka bir şeydir. Siyasi olarak farklı düşünebiliriz, farklı bakış açılarımız olabilir ama Türkiye söz konusu olduğu zaman biz kenetleniriz, 15 Temmuz gecesi olduğu gibi kenetleniriz, siyasi görüşümüze bakmayız. Bu şekilde biz yolumuza devam etmek zorundayız. Eğer birileri Almanya'sından Avusturya'sına, Belçikası'ndan Hollandası'na varıncaya kadar Türkiye’ye dönük düşmanca açıklamalar yapıyorsa bunun bir sebebi olmalıdır. Bu açıklamaları neden yapıyorlar? Türkiye’nin büyümesine, Türkiye’nin gelişmesine dönük, bu düşmanca açıklamalar neden yapılıyor, bunları da düşünmemiz lazım."

Ünal, söz konusu ülke ve yapılara ilişkin, "Bayramlarımız olduğu sürece, bizim kandillerimiz, ramazanlarımız olduğu sürece, bizim cumalarımız olduğu sürece, bizim selalarımız, ezanlarımız olduğu sürece, bizim hafızlarımız, Kuran karilerimiz olduğu sürece ve bu millet birliğini, dirliğini, bozmadığı sürece Allah’ın izniyle bize hiçbir şey olmaz" ifadesini kullandı.

Ünal, bu topraklarda bin yıldan beri bayram kutlandığını, binlerce yıl daha bu topraklarda çocukların bayram kutlayacağını, bundan da emin olunması gerektiğini, şimdi 1071’in yeniden hatırlandığını belirterek, "Şimdi biz Çanakkale neyse Malazgirt odur diyoruz. Eğer biz Malazgirt’i hatırlıyorsak, eğer biz Dumlupınar’ı hatırlıyorsak, Çanakkale’yi hatırlıyorsak, biz kim olduğumuzu hatırlıyorsak artık Allah’ın izniyle kimse bize bir şey yapamaz." diye konuştu.

ELBİSTAN İÇİN İL SİNYALİ

Konuşmasının sonlarında Elbistan'a değinen Ünal şunları söyledi; "Bizler evlatlarınız olarak sizlere hizmet getirme konusunda hiç bir sıkıntı yaşamazsınız. Bu kış Elbistan doğalgaz kullanmaya başlayacak. Elbistanımızın biraz yerel yönetimle ilgili eksiği var, inşallah oda önümüzdeki süreçte tamamlanacak. Büyükşehir ve Elbistan Kaymakamlığı ciddi şekilde bu açığı kapattı. 2019'dan sonra Elbistanımız daha güzel olacak, bundan emin olun. 2023'e geldiğimizde ise Elbistanla birlikte Afşini, Ekinözünü, Nurhakı hatta Darendeyi konuşmaya başlayacağız" diyerel Elbistanın ilerde il olacağı sinyalini verdi. Ünalın bu konuşması Bayramlaşmaya gelen vatandaşlar tarafından coşkuyla alkışlandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 10 ay Önce

Bu konuşmadan bunu mu çakardın. Editör senin ki yorum değil temenni olmuş biraz

mehmet
mehmet - 10 ay Önce

inşAllah il olur 39 ilden büyük bir şehrin il olmaması üzücü

Elbistanlı
Elbistanlı - 9 ay Önce

Şu doğalgaz konuşmasının neresinden anladınız il olacağı sinyalini

vatandaş
vatandaş - 9 ay Önce

Yaşasııın Elbistan il olacakmış.....

Mehmet bumin
Mehmet bumin - 9 ay Önce

Yav he he

Muhammed ali
Muhammed ali - 9 ay Önce

Dogalgaz 2014 te her eve girecekti degilmi ...yemeyin arkadas bunlarin hicbiri memlekete bir hizmet yapma pesinde degil hepsi kendi koltugunun derdinde. Yeni yapilan sozde hastane bildigin sevk merkezi eskisindede cok guzel yapiyorlatdi bu isi geleni gonder geleni gonder telefon cekmez hertaraf pislik sanki yeni degilde tadilata ihtiyaci var gibi ... neyse yemezler artik uyanin arkadas uyanin bir ilce baskanina cumhur askani gibi davranan kaymakamlar gorduk bunlarin sayesinde konusacak bsy yok

dal kılıc
dal kılıc - 9 ay Önce

mahir BEYLE ELBİSTAN HİZMET GÖRDÜ ALLAH RAZI OLSUN.

yemliha takyanus
yemliha takyanus - 9 ay Önce

Afşin de il olmalı binlerce yıllık tarihi mirası ve nüfusuyla il olmayı biz de hakediyoruz.