Mahir Ünal'dan Elbistan hakkında önemli açıklamalar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, yaptığı açıklamada "Elbistan'da bu kış doğalgaz kullanılacak. 2023 yılına geldiğimizde Elbistanla birlikte Afşini, Ekinözünü, Nurhakı hatta Darendeyi konuşmaya başlayacağız" diyerek Elbistanın il olacağı sinyalini verdi.

Mahir Ünal'dan Elbistan hakkında önemli açıklamalar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, yaptığı açıklamada "Elbistan'da bu kış doğalgaz kullanılacak. 2023 yılına geldiğimizde Elbistanla birlikte Afşini, Ekinözünü, Nurhakı hatta Darendeyi konuşmaya başlayacağız" diyerek Elbistanın il olacağı sinyalini verdi.

01 Eylül 2017 Cuma 20:30
Mahir Ünal'dan Elbistan hakkında önemli açıklamalar

Birlik ve beraberliğin önemine dikkat çeken Ünal, "Biz siyaset yapmakla düşmanlık yapmayı birbirinden ayırt etmemiz gerekiyor. Siyaset başka bir şeydir, düşmanlık başka bir şeydir. Siyasi olarak farklı düşünebiliriz, farklı bakış açılarımız olabilir ama Türkiye söz konusu olduğu zaman biz kenetleniriz, 15 Temmuz gecesi olduğu gibi kenetleniriz, siyasi görüşümüze bakmayız. Bu şekilde biz yolumuza devam etmek zorundayız. Eğer birileri Almanya'sından Avusturya'sına, Belçikası'ndan Hollandası'na varıncaya kadar Türkiye’ye dönük düşmanca açıklamalar yapıyorsa bunun bir sebebi olmalıdır. Bu açıklamaları neden yapıyorlar? Türkiye’nin büyümesine, Türkiye’nin gelişmesine dönük, bu düşmanca açıklamalar neden yapılıyor, bunları da düşünmemiz lazım."

Ünal, söz konusu ülke ve yapılara ilişkin, "Bayramlarımız olduğu sürece, bizim kandillerimiz, ramazanlarımız olduğu sürece, bizim cumalarımız olduğu sürece, bizim selalarımız, ezanlarımız olduğu sürece, bizim hafızlarımız, Kuran karilerimiz olduğu sürece ve bu millet birliğini, dirliğini, bozmadığı sürece Allah’ın izniyle bize hiçbir şey olmaz" ifadesini kullandı.

Ünal, bu topraklarda bin yıldan beri bayram kutlandığını, binlerce yıl daha bu topraklarda çocukların bayram kutlayacağını, bundan da emin olunması gerektiğini, şimdi 1071’in yeniden hatırlandığını belirterek, "Şimdi biz Çanakkale neyse Malazgirt odur diyoruz. Eğer biz Malazgirt’i hatırlıyorsak, eğer biz Dumlupınar’ı hatırlıyorsak, Çanakkale’yi hatırlıyorsak, biz kim olduğumuzu hatırlıyorsak artık Allah’ın izniyle kimse bize bir şey yapamaz." diye konuştu.

ELBİSTAN İÇİN İL SİNYALİ

Konuşmasının sonlarında Elbistan'a değinen Ünal şunları söyledi; "Bizler evlatlarınız olarak sizlere hizmet getirme konusunda hiç bir sıkıntı yaşamazsınız. Bu kış Elbistan doğalgaz kullanmaya başlayacak. Elbistanımızın biraz yerel yönetimle ilgili eksiği var, inşallah oda önümüzdeki süreçte tamamlanacak. Büyükşehir ve Elbistan Kaymakamlığı ciddi şekilde bu açığı kapattı. 2019'dan sonra Elbistanımız daha güzel olacak, bundan emin olun. 2023'e geldiğimizde ise Elbistanla birlikte Afşini, Ekinözünü, Nurhakı hatta Darendeyi konuşmaya başlayacağız" diyerel Elbistanın ilerde il olacağı sinyalini verdi. Ünalın bu konuşması Bayramlaşmaya gelen vatandaşlar tarafından coşkuyla alkışlandı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Haber Yorumları
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek veya küfürlü yorumlarınız yayınlanmaz. Yayınlanan yorumlardan yorumu yapan üye veya ziyaretçiler sorumludur.
Avatar
Vatandaş 2017-09-02 11:40:18

Bu konuşmadan bunu mu çakardın. Editör senin ki yorum değil temenni olmuş biraz

Avatar
mehmet 2017-09-02 08:47:56

inşAllah il olur 39 ilden büyük bir şehrin il olmaması üzücü

Avatar
Elbistanlı 2017-09-03 17:34:26

Şu doğalgaz konuşmasının neresinden anladınız il olacağı sinyalini

Avatar
vatandaş 2017-09-03 20:35:08

Yaşasııın Elbistan il olacakmış.....

Avatar
Mehmet bumin 2017-09-05 16:38:09

Yav he he

Avatar
Muhammed ali 2017-09-08 15:32:33

Dogalgaz 2014 te her eve girecekti degilmi ...yemeyin arkadas bunlarin hicbiri memlekete bir hizmet yapma pesinde degil hepsi kendi koltugunun derdinde. Yeni yapilan sozde hastane bildigin sevk merkezi eskisindede cok guzel yapiyorlatdi bu isi geleni gonder geleni gonder telefon cekmez hertaraf pislik sanki yeni degilde tadilata ihtiyaci var gibi ... neyse yemezler artik uyanin arkadas uyanin bir ilce baskanina cumhur askani gibi davranan kaymakamlar gorduk bunlarin sayesinde konusacak bsy yok

Avatar
dal kılıc 2017-09-14 11:21:45

mahir BEYLE ELBİSTAN HİZMET GÖRDÜ ALLAH RAZI OLSUN.

Avatar
yemliha takyanus 2017-09-14 16:30:31

Afşin de il olmalı binlerce yıllık tarihi mirası ve nüfusuyla il olmayı biz de hakediyoruz.