Kesimhane Kurban Bayramına Hazır

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Elbistan Kesimhanesi, kurban bayramında tekrar hizmet vermeye başlayacak.

Kesimhane Kurban Bayramına Hazır

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Elbistan kesimhanesi Veteriner Hekimi Fatih Erbilen, kurban bayramından itibaren halkın hizmetinde olacaklarını söyledi.

Erbilen, "Daha önceleri Elbistan Belediye mezbahası olarak hizmet veren ve Büyükşehir yasası ile birlikte Büyükşehir bünyesine devredilen mezbaha gerekli onarım ve çalışmaların ardından kurban bayramı ile birlikte tekrardan halkımıza hizmet edecektir. Büyükşehir Belediye Meclisinin eylül ayı toplantısı kararları uyarınca Elbistan Belediyesi mezbahasının işletim hakkı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine devredilmiş ve kurban bayramına 15 gün kala Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Fatih Erkoç’un talimatı ile Büyükşehirin bütün birimleri seferber edilmiş ve kısa bir zamanda mezbaha gerekli tamirat ve tadilattan geçirilerek kurban bayramına hazır hale getirilmiştir. Bu çalışmada mezbahamızın yapım ve tamir aşamasında hertürlü imkanları esirgemeyen başta büyükşehir belediye başkanımıza, Elbistan Belediye başkanımıza, Büyükşehir belediyesi ve Elbistan belediyesinde ki birim amirlerine tekrar böyle bir işletmeyi Elbistanımıza kazandırdığı için teşekkür ediyoruz . Mezbahamız kurban bayramından sonra Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Elbistan Kesimhanesi olarak hizmet vermeye devam edecektir" dedi.

Erbilen, "Mezbahamız da kurban hazırlıkları devam etmektedir. Kurban bayramında halkımıza kusursuz hizmet vermek amacımız olacaktır" diye konuştu.

Kurban bayramında belediye mezbahasında kurbanlıklarını kestirmek isteyenler için sıra işleminin 29 Eylül pazartesi gününden itibaren başlayacağı belirtilirken, büyükşehir belediyesi Elbistan kesimhanesi veteriner hekimi Fatih Erbilen’e veya mezbahaneye ulaşması gerektiği söylendi.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2014, 18:39
YORUM EKLE