Kaynak Suyu Azalınca Yeni Kaynak Buldular

Taşburun Mahallesi'nde içme suyu azalan mahalle halkı yaptıkları çalışma ile yeni içme suyu kaynağı buldular.

Kaynak Suyu Azalınca Yeni Kaynak Buldular

Taşburun Mahallesi'nde kuraklık nedeniyle azalan içme suyu için yeni su kaynakları bulmak amacıyla muhtarlık tarafından başlatılan çalışma sonuç verdi.
Mahalle Muhtarı Mustafa Nacar, yaptığı açıklamada mahalle ve yakın çevrelerdeki yeraltı suyunun azaldığını ve su sıkıntı yaşandığını söyledi.

Kuraklık nedeniyle içme suyu sıkıntısı yaşandığını anlatan Nacar, "Yıllardır su sıkıntısı nedir bilmeyiz. Son dönemlerde kurak geçen mevsim ve su kaynaklarının yanlış kullanımı nedeniyle kaynak sularımızda azalma oldu. Muhtarlık ve mahalle halkı olarak bir çalışma başlattık. Yaptığımız araştırmalar neticesinde Bayrak Tepe mevkiinde yaklaşık 100 metre derinlikte saniyede 6 litre akan yeni bir içme suyu kaynağı bulundu" dedi.

Muhtar Nacar, "Su çok güzel. Daha önce su deposuna aşağıdaki kaynaktan su pompalanıyordu. Elektrik sarfiyatı oluyordu. Yeni kaynak suyu deponun üzerinde olduğu için cazibeli bir şekilde suyu depoya ulaştırabileceğiz" diye konuştu.

Muhtar Nacar, daha önce içme suyu olarakta kullanılan su kaynağının tarımsal sulama da kullanılacağını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2014, 13:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şükrü GÖTÜRLER
Şükrü GÖTÜRLER - 3 yıl Önce

mustafa nacar köye yaptiğin i̇yi̇li̇kler saymakla bi̇tmez i̇yi̇ki̇ varsın sağol varol

HACI AHMET DOĞAN
HACI AHMET DOĞAN - 3 yıl Önce

suyu çatal cubukla buldum köyümüze hayirli olsun mühendisler bu köyde su yok dediler bu köyde bulduğum 5.su gana gana için okul md.