Kaymakam Akkoyun, pasaport ve ehliyet işlemlerini inceledi

Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, Nüfus Müdürlüğü'nü ziyaret ederek, pasaport ve sürücü belgesi uygulamasını kamuoyuna tanıttı.

Kaymakam Akkoyun, pasaport ve ehliyet işlemlerini inceledi

Sistemin ilk günler olması nedeniyle bazı aksaklıkların olabileceğini ifade eden kaymakam Akkoyun, Emniyet Genel Müdürlüğü'nce yürütülen pasaport ve sürücü belgesi hizmetlerine ilişkin işlemlerin Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'ne devredildiğini belirtti.

Pasaport, sürücü belgesi ve nüfus cüzdanı almak isteyenlerle sohbet eden kaymakam Akkoyun, gazetecilere yaptığı açıklamada, önceden emniyet müdürlüklerince verilen pasaport ve sürücü belgelerinin nüfus müdürlüklerinden verilmeye başlandığını söyledi.

İlk günlerde yoğunluk yaşanabileceğini kaydeden kaymakam Akkoyun, "Pasaport, ehliyet ve nüfus cüzdanı başvuruları aynı yere alındı. İlk günlerde yoğunluk yaşanabilir. Bu durumun giderilmesi konusunda Emniyet Müdürlüğü'nde ehliyet ve pasaport işlemlerini daha önce görev yapan tecrübeli polis memuru arkadaşlarımız görevlendirildi. 2 Nisan itibariyle vatandaşımız işlemlerini tek elde zaman kaybetmeden yapacaklardır" diye konuştu.

YORUM EKLE