İl Platformu Çalışmalarına Ara Verildi

Elbistan’ın il yapılması amacı ile kurulan bir olalım il olalım platformu adına açıklama yapan platform sözcüsü Hamdi Güllü, platformun 2015 yılı millet vekili genel seçimlerine kadar çalışmalarına ara verdiğini açıkladı.

İl Platformu Çalışmalarına Ara Verildi
Güllü yaptığı yazılı açıklamada: “Elbistan'ın il olması geçmişte yaşanan rahmetle andığımız il genel meclis üyesi Sayın Reşat Ünal, 17 yıllık Elbistan Belediyesi Başkan Vekili Sayın Durdu Güllü ve Güneşli Mahallesi Muhtarı merhum Nuri Taphasanoğlu'nun hayaliydi. Bu il olma kuzey ilçelerinin aynı zamanda toplumsal hayalidir. Fakat 12 yıllık AK Parti hükümeti döneminde hiç bir ilçe il yapılmamıştır.

Ayrıca ilçelerin il olmasını bırakın ilçeleri birleştirecek Büyükşehir yapısına dönüştürülmüştür. Bu dönüştürmenin sonucu merkezi yönetimin mi daha doğru veya yerinden yönetimin mi daha doğru olduğunu ilerleyen yaşam sürecinde doğru yada yanlış olduğunu anlayacağız.
30 Mart 2014 Yerel seçimlerinden bu yana izlediğimiz kadarıyla 26 Aralık 2014'e kadar olan süreçte Kuzey ilçelerinin halklarının istenilen hizmet yerel yönetimi anlayışında hizmet almadığından dolayı 40 yıllık hayalimiz olan il olma çalışmaları bizlerde çalışmayı nüks etmiştir.
Sayın grup başkanvekilimiz Mahir Ünal'ın kuzey ilçelerine yaptığı hizmetlerden dolayı vatandaşlar olarak çok teşekkür ediyoruz.
Elbistan'ımıza yapılan hükümet konağı inşası, bir çok ilde olmayan şehir hastanesi inşası, Bilim ve Teknoloji Fakültesi, Kahramanmaraş'ın sadece Elbistan ilçesinde olan Organize Sanayi Bölgesinin 2015 yılında arsa tahsisinin gerçekleştirilmesi, Gençlik Merkezinin tamamlanması hizmetlerden bazılarıdır.


Ayrıca Göksun-Elbistan ulaşım yolunun duble yol haline dönüşeceği Darıca-Elbistan arasının daha da kısalarak duble yola dönüşeceği, ayrıca Gölbaşı-Nurhak-Elbistan arası, Kayseri-Sarız yolu olarak tanımladığımız yani İpek yolunun ilerleyen zamanlarda hizmete açılacağı, bu hizmetlerin devamında Kuzey İlçelerine Doğalgaz'ın ilk ateşlemesinin 2015 yılında gerçekleşeceği, Afşin ilçemizin Ağ dereden gelen cazibeli suyla hijyenik bir su içeceklerini, Afşin ilçemizin arıtma tesisinin kurularak hijyen bir şehre dönüştürüleceğine Sayın grup başkanvekilimiz Mahir Ünal'ın katkılarıyla görmekteyiz. Nurhak ilçesinin alt yapı tesislerinin tamamlanacağını, Ekinözü ilçemizin Belan yolu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılarak turistik otel tesisi kuzey ilçelerini güçlendirecektir.

Büyükşehir Belediyesinin kuzey ilçelerini temsilen büyük bir belediye binası kiralayarak yerinde Kahramanmaraş'a gitmeden hizmet alacaklarını beyan etmesi bizleri mutlu etmiştir.

Büyükşehir Belediyesinin Elbistanımıza yollar, okulları, altyapı çalışmasının yanında Kaynarca Göz mevkiinden öğretmenevine kadar ki kısma parklar ve sosyal tesisler ile donatacağı, hizmete dönüştüreceği ifade edilmiştir. Kuzey ilçe belediyelerinin Cemevlerine 2015 ve sonrasında beklenen hizmetleri vereceğini umuyoruz.

Bu kuzey ilçelerine yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Sayın AK Parti grup başkanvekilimiz Mahir Ünal'a teşekkür ediyor, ilerleyen tarihlerde kuzey ilçelerine daha da fazla hizmetler yapacağı inancındayız. Türkiye Cumhuriyeti devletinde herhangi bir ilçe il olacaksa bunun ilk sırasında Elbistan'ın olacağı müjdesini, Sayın Grup başkanvekilimiz Mahir Ünal sayesinde olacağı kanaatindeyiz.

Bu nedenle " Bir olalım il olalım" platforuma Haziran 2015 seçimlerine kadar ara vermiş bulunmaktayız. Bu platforma maddi,manevi destek veren herkese saygı,sevgi ve hurlu sağlıklı günler dileyerek her zaman Hacı Bektaş Veli'nin söylediği gibi "bir olalım, diri olalım" ve "insanı yaşat ki devlet yaşasın" sloganıyla sözlerimize son veriyoruz"dedi.
Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2014, 14:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
muhammet
muhammet - 3 yıl Önce

yani siyasi baskılara boyun egdiniz.. geçmiş olsun yazıklar olsun size.

ahmet
ahmet - 3 yıl Önce

kim durdurdu sizi, halk bu kadar destek verirken neden ara veriliyor seçim öncesi en verimli çalışmlar yapılır bu ne çelişki arkadaş, kimse memlekte hizmet peşinde değil,umarım mahir ünal da belediye de akp de bu seçimden gerekli dersi alarak çıkar.

hamit
hamit - 3 yıl Önce

demekki başkanıon kurdurduğu doğruymuş.seçimden sonra size kim destek verecek artık göreceğiz..

ali guclu
ali guclu - 3 yıl Önce

Akparti hükümetinin ilceleri il yapalım diye geçmişteki hükümetler gibi boş vaadlerde bulunmadı insanlari kandirmadi soz verdiklerini cok şukur yapıyor yapmayada devam ediyor büyükşehir dedi yaptı 110 sayfalık hizmet sunumunu sayın kaymakamimiz ve belediye başkanımız yaptı il platpormun kime hizmet ettiğini herkes iyi biliyor seçimle ve yapamadıklarını hizmetlerini nasil golgeleriz peşindeler sayın elbistanlilar akpartili abilerim,arkadaslarim,ablalarim, cok değerli gençlerimiz oyuna gelmeyelim başkalarının tuzaklarına düşmeyelim gün birlik olma ve kenetlenme zamanı bugüne kadar elbistanimiza hizmet eden sayın grupbaskanvekilimiz mahir ünal beye elbistan ilçe başkanımız sayın yunus kaan kısaca beye , elbistan belediye başkanımız sayın durmuş küçük beye teşekkür eder saygılar sunar basariar dilerim.

Alp Küçük
Alp Küçük - 3 yıl Önce

ne yani,biz de gerçekten buna inanalım mı şimdi?en azından önce durmuş küçük'ün ithamlarına cevap verip öyle feshetseydiniz kendinizi.çok komiksiniz,yazık,elbistan'a çok yazık...

Karaca
Karaca - 3 yıl Önce

sunlara güveniyoruz ya gerçekten koyunuzla biz

emre.
emre. - 3 yıl Önce

Yapilan açıklamada güllü beyefendi durmadan mahir unaldan bahsettiğine göre. Mahir bey baya bi rahatsız olmuş bu durumdan. Yazida açıkça belli bu isi kimin engelledigi.yazıklar olsun

adem çakır
adem çakır - 3 yıl Önce

vay be elbistan yine kaderine teslim oldu vay dünya vay adalet yok düzen yok paran varsa ilsin yoksa ilçe müfettişler geldi özür geldi ilplatformu yalan oldu vay dünya vay çıkar menfat yazıklar olsun