Hastaneye personel alımını İŞKUR yapacak

Elbistan Devlet Hastanesine taşeron işçi alımında yeni gelişme yaşandı. Personel alımı için firmaların İŞKUR'a başvuruda bulunduğu öğrenildi. Şimdi başvuruların alınacağı yer konusunda İşkur'un yer tespiti için çalışmalara başladığı öğrenildi.

Hastaneye personel alımını İŞKUR yapacak

Elbistan Devlet Hastanesine taşeron işçi alımında yeni gelişme yaşandı. Personel alımı için firmaların İŞKUR'a başvuruda bulunduğu öğrenildi. Şimdi başvuruların alınacağı yer konusunda İşkur'un yer tespiti için çalışmalara başladığı öğrenildi.

21 Şubat 2017 Salı 11:53
Hastaneye personel alımını İŞKUR yapacak

Devlet hastanesine alımı planlanan taşeron personel için detaylar belli oldu. İşkur yapılacak müracaat yoğunluğunu göz önünde bulundurarak insanların rahat birşekilde başvurularını yapabileceği mekan arayışı içerisinde olduğu öğrenildi.

Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Elbistan Devlet Hastanesi yeni binasında çalıştırılmak üzere alımı yapılacak Temizlik işçisi 30 (otuz) kişi, Bilgi Sistemleri Kullanım Elemanı 5 (Beş) kişi, Özel Güvenlik personeli 7 (Yedi) kişi, Klinik Destek Personeli 4 (Dört) kişi, Teknik Servis Hizmet Personeli (1 Elektrikci-1 Sucu- 1 Klima İklimlendirme-1 Kalorüferci) 4 (Dört) kişi olmak üzere toplam 50 kişilik taşeron işçi alımı başvuruları Kahramanmaraş İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından, Elbistan ilçemizde alınacak olup, başvurular ait kriteler yüklenici firmaların sözleşmelerine esas idari ve teknik şartnameye uygun nitelikleri yanında 18/35 yaş aralığında ve Elbistan'da ikamet etme şartları aranmaktadır.

Müracaatlar Elbistan İşkur İlçe Müdürlüğü aracılığıyla belirlenen yerde yapılacaktır.

Müracaatlarda bulunan kişilerin sadece tek bir branşa müracaat hakkı bulunmaktadır. Bu sebeple başvurularda aranan kriterlere uygun tek bir branşa müracaat yapılması gerekmektedir.

Kahramanmaraş İşkur Müdürlüğüne Elbistan ilçemizde yapılan müracaatlar sonrasında oluşan listelerden, her branş için ayrı ayrı olmak üzere Temizlik işçisi 30 asil 30 yedek, Bilgi sistemleri kullanım elemanı 5 asil 5 yedek, Özel güvenlik personeli için 7 asil 7 yedek, Klinik destek personeli için 4 asil 4 yedek ve Teknik servis personeli için 4 asil 4 yedek olmak üzere toplam 100 kişilik isimler yakın bir tarihte Elbistan İlçemizde noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir.

Yukarıda bahsedilen pozisyonlara (Temizlik, Bilgi sistemleri kullanım elemanı, Özel güvenlik personeli, Klinik destek personeli ve Teknik servis hizmeti) kura neticesine göre yerleştirilecek olanlardan, işe başlatma aşamasında idari ve teknik şartnamelerde yazılı olarak aranan kriterleri ( Adli sicil kaydı, Sağlık raporu, ikametgah belgesi diploma, sertifika) taşımayanlar işe başlatılmayacaktır.

KURA ÇEKİMİNDEN SONRA

İŞE BAŞLATILACAK OLAN PERSONELLERDEN İSTENİLEN BELGELER VE ARANAN ŞARTLAR

1- Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak

2- Savcılıktan alınan sabıka kaydının olmadığına dair belge (son 6 ay içinde alınmış)

3- Diploma fotokopisi, İlgili sertifika fotokopisi (Temizlik ve Klinik destek personeli için istenmeyecektir.) (Meslek Liselerinin veya Meslek Yüksek Okullarının Tıbbi Sekreterlik, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Bilgisayar İşletmenliği, Büro Yönetimi ve Sekreterlik bölümü mezunlarından MEB onaylı Bilgisayar Sertifikası istenmeyecektir. )

4- Yürürlükteki mevzuata uygun Sağlık Raporu

5- TC Kimlik Numarası olan Nüfus Cüzdan Sureti

6- 3 Adet vesikalık fotoğraf (son 6 ay içinde çekilmiş)

7- Varsa Sigorta Kartı

8- Erkek personeller için Askerlik Durum Belgesi

9- İkametgâh Belgesi

10- Özel güvenlik görevlisi Personeli için müracaat edenlerde, Özel Güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak.

11- Teknik Servis Hizmetine müracaat edecek olanlar; Çalıştığı alanla ilgisini ve yeterliliğini belirleyen, noter onaylı diploma fotokopisi, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı sertifika veya kurs belgelerinin noter onaylı fotokopileri olmalıdır.

Son Güncelleme: 21.02.2017 13:25
Yorumlar
Avatar
Adınız
Haber Yorumları
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek veya küfürlü yorumlarınız yayınlanmaz. Yayınlanan yorumlardan yorumu yapan üye veya ziyaretçiler sorumludur.
Avatar
c.b. 2017-02-22 14:50:17

bügün 07:30 dan beri beklıyenlere saat 11:00 de açıklama yapıldı o da yarım 40 yaş üstü beklıyen çok onu bile söylemedi iş kur şuan oraya giden çok hiç birinin de umrunda değil bir 2 3 personel hariç hatta iki bayan diğer odaya geçti yattı
rezillik dişaardan nüfus alanın da hattı hesabı yok

Avatar
ilker 2017-02-21 16:20:55

Emeği geçenlerden ALLAH razı olsun işçi alımı da kura çekimi de böyle olur.Teşekkürler

Avatar
isa 2017-02-24 18:28:40

internet üzerinden başvuruyu nasıl yapcağız bilen varmı?