Fen İşleri Daire Başkanlığı'ndan 2015 Hazırlığı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Harun Buz, Elbistan'da incelemede bulundu.

Fen İşleri Daire Başkanlığı'ndan 2015 Hazırlığı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Harun Buz, Yol Müdürü Onur Erdi, Etüt Proje Müdürü Mustafa Aksel Abacıoğlu, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ali Demir ve Turgut Akbaş ile birlikte ilçenin ihtiyaçlarını yerinde tespit etmek amacıyla incelemede bulundu.
Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Buz, gazetecilere yaptığı açıklamada; "Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç’un talimatıyla teknik inceleme ve etüt çalışması içerisindeyiz. Büyükşehir Belediyesi olarak ilçe belediyemizin ve büyükşehir belediyesinin yapacağı yolları belirledik. Özellikle köyden mahalleye dönüşen köylerimizin ilçe bağlantısı olan yollarını yapacağız. İlçemize ayrıca kütüphane ve taziye evi ile yaşlı dinlenme alanlarının yer alacağı bir sosyal tesis kazandıracağız. Bu tesis Emniyet Caddesi’nde İlçe Müftülüğü karşısındaki alana inşa edilecek. Bu çalışmalara 2015 yılında başlanacaktır" diye konuştu.

Buz, “30 Mart seçimlerinden sonraki süreçte Büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz bir yapılanma içerisine girdiler. Gaziantep ve Adana gibi şehirler büyükşehirdi. Bunların sadece hinterlantı genişledi. Kahramanmaraş yeni büyükşehir oldu. Hinterlantı genişledi. Bu yüzden teşkilatlandırma süreçleri zaman aldı. Bu noktada da Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatih Mehmet Erkoç Bey, bize gerekli desteği ve talimatları veriyor. İl genelinde yol ağının haritasını çıkardık. Şimdi o yol çalışmalarını tekrar güncelliyoruz. 2015 yılından başlamak üzere bu dönemin sonuna kadar yollarımızdaki farklılığı hissedeceksiniz" diye konuştu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi olarak Elbistan'a 16 derslikli okul yapacaklarını belirten Buz, “Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi olarak Elbistan’a 16 derslikli bir okul kazandıracağız. Milli Eğitim Müdürlüğü ile bu konuda protokol imzalandı. Önümüzdeki günlerde ihalesi yapılacak" dedi.


Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2014, 14:40
YORUM EKLE