Elbistanlı Umre Kafilesi Dolandırıldı

Elbistan'da bir turizm firması ile anlaşan 70 kişi kutsal topraklara diye Şanlıurfa’ya götürüldü. İşte akıllara durgunluk veren dolandırıcılığın detayları..

Elbistanlı Umre Kafilesi Dolandırıldı

Alınan bilgiye göre, Kayseri'deki bir firmanın görevlileri, umre ziyareti için Elbistan ilçesinden 68 kişilik kafileyi kutsal topraklara götürmek üzere iki otobüsle yola çıkardı.

Aralarında yaşlıların da bulunduğu kafiledekiler, firma yetkililerinin kiraladığı otobüslerle Gaziantep ve Şanlıurfa'da dolaştırıldı.  

Kafileyi taşıyan otobüsler, İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde durduruldu. Kutsal toprakları ziyaret için kişi başı 690 dolar verdiğini iddia eden kafiledekiler, emniyette firma yetkililerinden şikayetçi oldu.

Otobüste dolandırıldıklarını anlayan kafiledekiler, Elbistan'daki yakınlarına haber verdi. Vatandaşlar, Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü önüne gelerek polis ekiplerine konu hakkında bilgi verdi.

"Şanlıurfa'yı gezdirip geri getirdiler"

Yolculardan Durdu Mehmet Kılıç, gazetecilere yaptığı açıklamada, umreye gitmek için söz konusu firmayla anlaştıklarını belirtti.

Firma yetkililerinin son anda bir değişiklik olduğunu öne sürerek uçağın Gaziantep havaalanından kalkacağını söylediklerini iddia eden umre yolcuları, Şanlıurfa’ya vardıklarında Suudi Arabistan’da savaş başladığını bu nedenle uçuşa uzun verilmediğini söylediklerini iddia ettiler.

Firma yetkililerinin Kayseri'den uçağa bindirileceklerini söyleyerek kendilerini otobüse aldığını ifade eden Kılıç, "Otobüse bindirdikten sonra Şanlıurfa'da Balıklı Göl'ü gezdireceklerini söylediler. Akşam olduğunda bizi götüremeyeceklerini belirtip Elbistan'a geri getirdiler." dedi.

Mağdur olduklarını belirten Yüksel Kılıç da "Kutsal topraklara, Mekke ve Medine'ye gitmek için yola çıktık ancak Şanlıurfa'yı gezdirip geri getirdiler." ifadesini kullandı.

Öte yandan polis ekipleri, otobüs şoförlerini ifadelerini almak üzere emniyete götürdü.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2018, 05:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hawk
Hawk - 1 hafta Önce

Bu insanlarda bırakın din imanı, Türklük kalmamış Türklük,işte böylelerine de vatan haini denilmeli

Mikail Özgen
Mikail Özgen - 1 hafta Önce

Hangi firma oldunu yazınki millet bilsin

Sss
Sss @Mikail Özgen - 1 hafta Önce

EFDAL TURİZM bu firmaya inanmayın

k.m.e
k.m.e - 1 hafta Önce

Oraya niyet edip insanlar üç beş kuruş biriktirip gidecegim umudu ile cıkıyor böyle hayinlik yapanlar o topladıkları parayı nasıl yiyecekler acaba bunların coru cocuguna yazık yarın onlardan cıkacak hayinler paraya tapıp da insanların parasını calıyorlar

Hamit kilinc
Hamit kilinc - 1 hafta Önce

Bizim akrabalarda war burda yazilan gibi degil burdaki firmadan dolayi degil ana firmanin arabistan a borcu warmis o yuzden goturemisler adam paralariniz i geri werecegim demis firmanin elbistan yetklisi

ahmet kurt
ahmet kurt - 1 hafta Önce

eftal turizm hüseyin gönen

Süleyman yıldız
Süleyman yıldız - 1 hafta Önce

690 dolar umre olursa olcagi bu 450 dolar sadece bilet parası

Mehmet
Mehmet - 1 hafta Önce

Adamın ciğerini söker parasını alır tekrar elbistanın insanı

Isimsiz
Isimsiz - 1 hafta Önce

Efdal turizm