Elbistan-Ekinözü Belan yolu programa alındı

Türkiye Büyük Millet Meclisi İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Elbistan-Ekinözü ilçesi arasındaki Belen yolunun 2018 yatırım programına alındığını müjdeledi.

Elbistan-Ekinözü Belan yolu programa alındı

Türkiye Büyük Millet Meclisi İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Elbistan-Ekinözü ilçesi arasındaki Belen yolunun 2018 yatırım programına alındığını müjdeledi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, bölgeye yaptığı ziyaretlerde ilçelerde ve il merkezine tespit ettiği sorunlarla ilgili genel müdürleri ziyaret etti.

Karayolları Genel Müdürü, Milli Emlak Genel Müdürü ve Tapu Kadastro Genel Müdürü'nü ziyaret eden Güvenç'e, Andırın İlçe Belediye Başkanı Baki Tezcan, Çağlayancerit Belediye Başkanı Üzeyir Kızılseki ve Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen katıldı.

Güvenç, il merkezinde yapımı devam eden köprülü kavşakların hızlandırılmasını dile getirerek ilçelerin sıkıntılarını aktardı.

Elbistan- Ekinözü Belen yoluna tünel

Ekinözü ilçesinin yıllardır siyasilerden beklediği Elbistan-Ekinözü, Belen yolunun yapılarak rahat bir şekilde Elbistan'a seyahat edilmesi hayali bu görüşmeler neticesinde gerçekleşiyor.

Güvenç ve bölge belediye başkanlarının katıldığı ziyaretlerde Belen yolu görüşüldü.

Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal, Elbistan-Ekinözü Belen yolunun 2018 yatırım programına alınıp, ivedi bir şekilde yapılması talimatı verdi.

Bu proje gerçekleştiği takdirde Ekinözü-Elbistan arası 16 kilometreye düşecek ve bir kilometrelik tünel kazılıp duble yollarla Elbistan'a, Ekinözü halkı güvenli bir şekilde gidiş geliş yapacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
halk
halk - 3 ay Önce

orayı yapacağınıza malatya yoluna bakın darende yoluna bakın her iş bitti cela mı kaldı

elbistan
elbistan @halk - 3 ay Önce

helal olsun ekinözü belediye baskanı adam gibi adam adam iş yapıyor ugrasıyor helal olsun bizimkide alır parayı yer

Elbistanlı
Elbistanlı - 3 ay Önce

Önce göksun yolunu bitirin

Hiç
Hiç - 3 ay Önce

Milletin parası bunun için mi heba edilecek? Zaten elbistan ekinözü arası 17 km..neymiş 16 km ye düşecekmiş? Milyonlarca lira tünele harcanacak..iklim değişiklikleri kar kış koymadı artık belan yolunun neresi tehlikeli? Biraz daha dağdan çalınıp genişletilemez mi? Koskoca dağ delineceğine...

Helal
Helal - 3 ay Önce

Memleketimiz yapılacak hizmetlerin Hepsine olumsuz baktıgı için çok şey kaybetti malesef ama bizler çok begendik helal olsun

İBRAHİM ÜSTÜN
İBRAHİM ÜSTÜN - 3 ay Önce

GÜZEL ÜLKEMİZİN TÜM YOLLARI YAPILDI CELA GİBİ ŞİRİN VİLAYETİN YOLU NİYE YAPILMASIN GÜZEL KARDEŞİM BEN OLSAM O YORUMU DEGİŞTİRİRİM.

İBRAHİM ÜSTÜN
İBRAHİM ÜSTÜN - 3 ay Önce

EVET HER İŞ BITTİ VELA KALDI

d
d - 3 ay Önce

Bırakın da yapılsın 15 yıl oldu 10 kere yapıldı.Nursi beyde son işlerini bitirsin

Emo
Emo - 3 ay Önce

Kardeşim bu belen yolu yapılıyorsa devletin parasıyla halkın vergisiyle Ceylan'ın vergisiyle içmelerini vergisiyle yapılıyor bu istememezlik nedir