Elbistan Belediyesi 2016'da neler yaptı?

Elbistan Belediyesi 2016 yılı değerlendirmesinde bulunarak, 1 yıl içerisinde hayata geçirilen hizmetler, yatırımlar ve sosyal çalışmalar hakkında kamuoyunu bilgilendirdi. Elbistan Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, ilçe merkezi ve 92 mahallede her alanda sunulan hizmet bilgileri halkla paylaşıldı.

Elbistan Belediyesi 2016'da neler yaptı?

Elbistan Belediyesi tarafından, kapsamlı çalışmalar, hizmetler ve yatırımlar hakkında kamuoyuna yapılan 2016 Hizmetleri Bilgilendirmelerinde şu bilgiler paylaşıldı:

Asfalt Üretim Kapasitesi İle Yollar Asfaltla Kaplandı

“Belediyemizce ilçe merkezimize ve 92 mahallemize daha hızlı ve etkin bir şekilde hizmet edebilmek için ilk olarak geçtiğimiz yıllarda belediye bünyesinde bulunan ve saatte 60 ton asfalt döken asfalt plentimizi büyüterek, saatte 120 ton asfalt dökme kapasitesine çıkardık. İlçemize bağlı Yeşilyurt Mahallesi, Kümbet Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Orhangazi Mahallesi, Yapraklı Mahallesi, Akveren Mahallesi, Çiçek Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Karaelbistan Mahallesi, Söğütlü Mahallesi ve Demircilik Mahalleleri gibi birçok mahallemizde 250 bin metrekare bütümlü sıcak karışım asfalt yapıldı.

Hz. Mevlana kültür merkezinde sona gelindi

30 bin metrekare parke kaldırımı çalışması yapılmıştır. İlçemizde Hz. Mevlana Kültür Merkezi inşası yüzde 70 oranda tamamlanmıştır. Belediyemiz bünyesinde faaliyet gösteren Taş Ocağında 50 bin ton füller malzeme üretimi yapılarak, stabilize yol çalışmalarında kullanılmıştır.

Tarımsal Alanlara Belediye Katkı Sağladı

Tarımsal alanlara destek olmak amacı ile Karahöyük Mahallesi, Izgın Mahallesi, Burtu Mahallesi, Hasankendi Mahallesi, Çiçek Mahallesi, Alembey Mahallesi, Doğan Mahallesi, Söğütlü Mahallesi, Çatova Mahallesi ve Karaelbistan Mahallelerimizde tarım faaliyeti ile uğraşan çiftçilerimizin sulama arklarında iyileştirme çalışmaları yapılmıştır.

Park Sayısı Arttı Onarımlar Gerçekleşti Abdulhamit Han Parkı Genişletildi

Belediyemizce 2016 yılı içerisinde Park ve Bahçe çalışmaları kapsamında daha önce yapılan 50 adet parkın bakım ve onarımı gerçekleştirilmiş ve ihtiyaç olması nedeniyle 4 adet yeni park yapılmıştır. Daha öne Pınarbaşı mevkisinde inşasına başlanan 160.000 metrekarelik bir alan sahip olan Sultan Abdulhamid Han Parkı’nda genişletilme çalışmaları yapılarak tamamlanma aşamasına gelmiştir.

Erdoğan’ın Daveti Üzerine Başkan Küçük Meydanlarda İkramlarla Yer Aldı

15 Temmuz darbe girişimi esnasında Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın halkı meydanlara davet etmesinin ardından saat 23.00 sıralarında Belediye Başkanımız Durmuş Küçük ve belediye personelleri ile demokrasi meydanına giderek demokrasi nöbetine başlamış ve 10 Ağustos tarihinde sona eren demokrasi nöbetlerine eksiksiz katılmıştır. 25 gün süren demokrasi nöbetlerinde Belediye Başkanımız Durmuş Küçük’ün talimatı ile nöbete katılan binlerce vatandaşımıza her akşam yemek, su, tatlı vb gibi ikramlarda bulunulmuştur.

Demokrasi Duruşu İle Özdeşleşmek Adına Caddelere İsimler Verildi

Elbistan Belediye Meclisimizce, 15 Temmuz darbe girişimindeki demokrasi duruşuyla özdeşleşmesini sağlamak amacıyla, ilçemizin en büyük kavşağı ile kavşağa bağlanan yollarda isim değişikliği yapılmış, bu kapsamda, kavşağa bağlanan yollara, Recep Tayyip Erdoğan, Ömer Halis Demir, Kemal Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeli isimleri verilmiştir.

92 Mahalleye Çöp Konteynırı Kazandırıldı 3 Vardiye Toplama Hizmeti Başladı

Temizlik İşleri Müdürlüğümüz yıl boyunca 92 mahallemize yeni çöp konteynırları kazandırmış ve günlük olarak 24 saat esası ile 3 vardiya halinde çöp toplanması yapılmıştır.

Örnek İşyeri Projesi İle Örnek Esnaflar Ödüllendirildi

Toplumsal düzenin sağlık ve hijyenik alanda gelişmesini sağlamak adına, Belediye Başkanımız Durmuş Küçük’ün talimatı ile her ay farklı iş dallarında yapılan “Örnek İşyeri” uygulaması kapsamında Elbistan Belediyemiz Zabıta Ekiplerince yapılan incelemeler sonrası, olumlu şartları taşıyan işyerlerine Belediye Başkanımız Durmuş Küçük tarafından “Örnek İşyeri” belgesi takdim edilmiştir.

Hava Kirliliği İle Mücadele Adına Denetim Ve Anlatımlarda Bulunuldu

İlçemiz genelinde görülen ve Türkiye de üst sıralarda yer almamıza neden olan hava kirliliğin önüne geçmek için, Zabıta ekiplerimizce 24 saat esasına dayalı olarak yapılan incelemeler ile kalorifer kazanlarında fan çalışmaması sağlanmış ve basın ilan ve reklamlar ile halkımıza duyurulmuştur. İlçemiz hava koşullarının sert geçmesi nedeniyle trafik kazalarının azalması için halkımıza duyurular yapılarak kış lastiği uygulamasının önemini anlatılmıştır.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
RUTİN ŞEYLER.
RUTİN ŞEYLER. - 1 yıl Önce

ÇOK AMAN AMAN BİR ŞEY YOK,TÜRKİYE DE KAPASİTESİ OLAN OLMAYAN HER BELEDİYENİN YAPTIĞI ŞEYLER.

elbistanlı
elbistanlı - 1 yıl Önce

nekadar Elbistan belediyesine art niyetli insanlar varsa nankörlük gösterisine çıkmışlar facebook da. yazıklar olsun sizin gibi elbistanlılara. yiyorsa büyükşehire gidinde orada klavye delikanlılığı yapınsana. işi gücü bırakıp Elbistan belediyesine saldırıyorsunuz.. yazıklar olsun size. ELBİSTAN BELEDİYESİ daha ne yapsın size? kirli çamaşırlarınızıdamı yıkasın? KASKİ milleti zehirledi belediyeye buldunuz suçu. yazıklar olsun hepinize.