Dün terhis oldu bugün Afrin'e gitmek istiyor

Afrin’de ki terör gruplarına karşı başlatılan Zeytin Dalı Harekatına destekler çığ gibi büyüyor. Daha dün terhis olan Elbistanlı Cebrail Havan Afrin’e gitmek için bugün dilekçe verdi.

Dün terhis oldu bugün Afrin'e gitmek istiyor

Ailesine kavuşalı daha bir gün olmuştu, fakat vatan aşkı onun için her şeyden önce geldi. Elbistan’ın İğde Mahallesi’nde yaşayan Cebrail Havan daha dün terhis oldu.

Bugün ise Afrin’de mücadele etmek için Askerlik Şubesine dilekçe verdi.Mardin Ömerli İlçesi’nde 1997/1 tertip olarak vatani görevini yerine getiren Cebrail Havan tank şoförüydü.

Bundan sonra ise ona verilecek her görevi yerine getirmek için hazır.Ailesinin de desteğini alan Havan, tekrar asker olmak için bekliyor.

Gönüllü olarak Afrin’e gitmek istediğinin altını çizen Cebrail Havan,” Afrin'e gitmek için dilekçemi hazırladım. Gönüllü olarak Afrin’e gitmek istiyorum. Milletimizin, bayrağımızın, ezanımızın ve namusumuzun korunması için tüm benliğimle bana düşecek olan görevi sonuna kadar yapmaya hazırım. Ailem memlekete gelmekten daha çok direk Afrin'e gitmemi önerdiler. Tabi öyle bir imkânım yoktu buraya gelip dilekçe vermem lazımdı şimdi de dilekçemi hazırladım. Allah nasip ederse gideceğim, gereken görevimi de yerine getireceğim” diye konuştu.

Baba Cuma Havan oğlunun alnından öpüp, ”Oğlum bize Afrin’e gitmek istediğini söylediğinde çok gurur duyduk. Bizde Mardin’den Afrin’e gitmesini istedik ama öyle bir şey mümkün değildi. Dilekçe vermesi lazımdı. Şimdi dilekçesini hazırladı birazdan askerlik şubesine vereceğiz. Oğlumla gurur duyuyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2018, 15:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
yusuf
yusuf - 3 ay Önce

yav kardeşim çok istiyorsan kalaydın ne geldinde gazete gazete geziyon reklam peşinde bizde yaptık askerlik kalmak istemenin şartları belli geç

yorumcuu
yorumcuu - 3 ay Önce

sayın admin maçan yemiyorsa yorum yayınlamayı komple kaldır yorum ekle kısmını herkes rahat etsin

asker
asker - 3 ay Önce

askerde kalmanın şiartları belli gazeteye çıkmakla olmuyor yapanlar bilir reklamlık bir durum değil hoş değil