Denetimli serbestlik hükümlüleri fidan dikti

Elbistan'da denetimli serbestlik cezası alan 15 hükümlü ilçe protokolü ile birlikte düzenlenen programda 300 fidanı toprakla buluşturdu.

Denetimli serbestlik hükümlüleri fidan dikti

Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinliğe Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, Cumhuriyet Başsavcısı Yunus Feryat Sorkut, Belediye Başkan Yardımcısı Kahraman Koç, Adalet Bakanlığı Başkontrolörü Aykut Teker, daire müdürleri, denetimli serbestlikten yararlanan hükümlüler ile denetimli serbestlik çalışanları katıldı. 

Etkinliğe katılanlar denetimli serbestlik cezası alan hükümlülerle birlikte Elbistan Emniyet Müdürlüğü'ne ait Kızılcaoba Mahallesi'ndeki Taşoluk mevkisinde bulunan Şehitler Hatıra Ormanında 300 fidanı toprakla buluşturdu. 

Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın daha yeşil bir Türkiye çağrısı ile Orman Bakanlığımızın başlattığı bir seferberlik var. Bu seferberliğe katkıda bulunmak amacıyla denetimli serbestlikten faydanan hükümlülerimizle birlikte fidan dikimi gerçekleştirdik" dedi.

Cumhuriyet Başsavcısı Sorkut ise, bu tür faaliyetlerin hükümlülerin iyileştirilmesi ve sosyalleşmeleri anlamında önemli payı bulunacağını belirterek aynı zamanda ilçenin yeşillenmesinde kalıcı bir katkılarının olmasından mutluluk duyduğunu söyledi.

Denetimli Serbestlik Müdürü Memet Aslan'da 2018 yılı içerisinde Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından fidan dikme etkinliği gerçekleştirdiklerini, toplam 300 adet fidanı toprakla buluşturduklarını ifade etti.

YORUM EKLE