Demir Yığını Altında Kalan İşçilerin Kurtarılma Görüntüleri Ortaya Çıktı

Dün Afşin-Elbistan A Termik Santralinde yaşanan ve bir işçinin hayatını kaybettiği kazanın cep telefonu kayıtları ortaya çıktı. Kazanın hemen ardından kayda alınan görüntülerde işçilerin mesai arkadaşlarını kurtarabilmek için canla başla çalıştıkları görüldü.

Afşin-Elbistan A termik santralinde öğle yemeğinden dönen şirket işçilerinin üzerine havalandırma hattı düştü, işçiler seberber oldu.

Dün meydana gelen üzücü kazada yemek dönüşü görev yerlerine gitmekte olan Ali Sarı ile Ömer Şahan’ın üzerine havalandırma hattı düşmesi üzerine 36 yaşındaki Ömer Şahan hayatını kaybetmiş, Ali Sarı ise tedavi altına alınmıştı.

Termik santralde meydana gelen talihsiz kazanın ardından demir aksamın altında kalan işçileri kurtarmak için içilerin çırpınışı cep telefonu kameralarına yansıdı. Kazayı gören onlarca işçi demir aksamın altında kalan mesai arkadaşlarını kurtarabilmek için mücadele ediyor.

Omuz verdikleri havalandırma sistemini kaldırmayı başaran işçiler talihsiz işçileri çıkarıp ambulans çağırıyorlar. Demir yığınının altından çıkarılan işçilerin aldıkları darbenin etkisi ile kıpırdayamaz halde oldukları görülüyor.

Çağrılan ambulanslar ile Elbistan Devlet Hastanesine kaldırılan talihsiz işçilerde 36 yaşındaki Ömer Şahan yaşama direnemezken, Ali Sarı’nın tedavisi sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2014, 11:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
monarsi
monarsi - 3 yıl Önce

satilsin diyen arkadaş neyin derdindesin sen insan ölmüş sen hala fitne pesindesin bilmeden yorum yapma zihniyetin engelli zaten senin lafa gerek yok

yusuf
yusuf - 3 yıl Önce

yorumunuz hakaret içerdiği için yayınlanmamıştır.

memet
memet - 3 yıl Önce

koskaca termik santralinde hiç mi saglık görevlisi yok bır tane ambulas dogru yatmaktan fırsatmı buluyorlar utanın 7milyar aylıgı alın yatın olan ölene oluyor satılsın inşallah

yusuf karaca
yusuf karaca - 3 yıl Önce

sesi ve görüntüyü rahmetlilerin yakınlarının huzuru için buzlayın... bu zulmü işçilere reva görenlere lanet olsun... çalışma koşullarını düzeltmeyenlere lanet olsun...