Camiler ve Din Görevlileri Haftası Kutlamaları

Elbistan ilçesinde 'Camiler ve Din Görevlileri Haftası' çeşitli faaliyetlerle kutlanıyor

Camiler ve Din Görevlileri Haftası Kutlamaları

Çarşı Atik Camii'nin bahçesinde düzenlenen programa, Kaymakam Tuncay Akkoyun, Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt, Müftü Vekili Nurullah Bozkurt, din görevlileri, müezzinler ve vatandaşlar katıldı.

Müftü Vekili Bozkurt, burada yaptığı konuşmasında; "Diyanet İşleri Başkanlığımız 1986 yılından beri Ekim ayının ilk haftasını Camiler ve Din Görevlileri Haftası olarak kutlamaya başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı, bu hafta için bir ana tema konusu belirliyor. Bu yıl ki ana temamız ise 'cami ve gençlik' temasıdır. Bu hafta içerisindeki etkinliklerimizde cami konusu ile birlikte gençlik konusu da işlenecektir. Bu haftanın anısına birde 'geç kalma genç gel' sloganını kullanacağız. İlk insandan bugüne camiler aynı Allah'a inanan, aynı peygambere tabi olan, aynı kıbleye yönelen insanların biraraya geldiği, toplandığı, omuz omuza verdiği ulvi mekanlardır. Din görevlileri olarak günde beş vakit vatandaşa hizmet etmeye çalışıyoruz. İlçe müftülüğü olarak 210 personelimizle bütün camilerimizden insanlara bu güzel sohbetleri anlatmaya ve aktarmaya devam edeceğiz" dedi.

Programda, Kur'an-ı Kerim tilaveti okunmasının ardınan mesleğinde 30 yılını tamamlayan personele teşekkür plaketi takdim edildi.
Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2014, 14:28
YORUM EKLE