Beşir Derneği'nin Paylaşım Noktası Açılışa Hazır

İhtiyaç sahiplerinin ücretsiz bir şekilde alışverişini gerçekleştirebileceği 'Paylaşım Noktası' açılış için gün sayıyor.

Beşir Derneği'nin Paylaşım Noktası Açılışa Hazır

Beşir Derneği Elbistan Temsilciliği tarafından açılışa hazırlanan Paylaşım Noktası, Cumhuriyet Ortaokulu yanında hizmete açılacak.

Dernek Başkanı Hacı Aslan Yıldırım, yaptığı açıklamada şöyle konuştu: "Beşir Derneği temsilciliği olarak bizler derneğimizin projelerinden olan Paylaşım Noktası için bütün hazırlıklarımızı tamaladık. Resmi evrakların tamamlanmasından sonra Şubat ayı içerisinde davet edeceğimiz sayın vekillerimizin, mülki amirlerimizin, siyasi parti temsilcilerimizin ve sivil toplum örgütleri temsilcileri ve halkımızın da katılımıyla açılışımızı gerçekleştireceğiz. Paylaşım noktasında (alışveriş mağazası) iki güzellik var; birincisi ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz kendisine gerek olan neyse onu alacak (gıda, giyim, ayakkabı, kırtasiye, yakacak). İkincisi ise gıda bankacılığı sistemiyle çalıştığımız için bize bağış yapan hayır sahipleri kendilerine vereceğimiz belgeyi ibraz ederek onu vergilerinden düşme hakkına sahip olacaktır" dedi.

Yıldırım, "Gönüller yapmaya geldik, sloganıyla yola çıkan derneğimiz şuan dünyanın 55 ülkesi, ülkemizde de bütün il ve ilçelerimizde hizmet veren bir büyüklüğe kavuşmuş kamu yararına hizmet veren dernek statüsünü kazanmıştır. Paydaşlarımız olan Semerkand Vakfı, Tümsiad, Gençlik Konfederasyonu ve Ukbader ile birlikte hizmeti nimet bilen bir anlayışla devletimize ve milletimize hizmetlerimiz devam etmektedir.
Şimdiden bize destek olan ve olacak tüm Elbistanlı kardeşlerimize teşekkür ederim" dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2015, 18:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hacer yüce
Hacer yüce - 2 yıl Önce

Allah razı olsun böyle insanların çogalması lazım