192 Bin TL'lik dolandırıcılık 8 kişi tutuklandı

Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığı başlattığı soruşturmada hayvan dolandırıcılığı yapan 8 kişiyi tutukladı. İlçe Jandarma komutanlığı tarafından gözaltına alınan şahıslar cezaevine gönderildi.

192 Bin TL'lik dolandırıcılık 8 kişi tutuklandı

Elbistan'da hayvancılık işi yapan C.B, E.K ve T.T isimli kişiler, Adıyaman'da hayvan ticareti yapan Ahmet K. ile oğlu Bozan K.'dan 192 bin TL fiyat ile 22 adet büyükbaş hayvan satın aldı.

Baba ve oğlu anlaştıkları parayı peşin almak için alıcılarla birlikte Elbistan'a geldi. Alıcılar baba ve oğlu Çatova Mahallesinde bir ahıra götürerek kendi hayvanlarını gösterdiler. Daha sonra alıcılar hayvanların yüklü olduğu tır Elbistan'a ulaşana kadar baba ve oğlu yemek yedirme bahanesiyle Elbistan ilçe merkezine getirdi. Elbistan'a ulaşan hayvanlar, indirildiği ahıra bırakıldıktan hemen sonra H.P'nin aracılığı ile E.E ve D.E tarafından satın alınarak başka bir ahıra götürüldü.

Hayvanları Adıyaman'dan alıp parasını ödemeden Elbistan'a getiren C.B ve E.K, baba oğlu tekrar hayvanların indirileceği belirtilen besi çiftliğine götürdükten sonra araçtan indirip kayıplara karıştı.

Ahırda hayvanları görmeyince dolandırıldığını anlayan baba oğul Jandarmaya ihbarda bulundu. Şikayet üzerine harekete geçen Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığı dolandırıcılık soruşturması başlattı. Savcılık C.B., E.K., T.T., C.E., H.P., E.E., D.E., M.E., K.Ç., A.K. isimlik şahıslara gözaltı kararı verdi.

Elbistan İlçe Jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonda tüm isimler göz altına alındı. Elbistan Adliyesinde ifadesi alınan şüphelilerden 8 kişi tutuklanarak Elbistan E Tipi Cezaevine gönderilirken 2 kişinin ise halen aranmasını sürdüğü öğrenildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
cemil er kızı naime er
cemil er kızı naime er - 1 hafta Önce

karaelbistan o çocukluğu yapma onlardan ekmek yediğin icin mi böyle konusuyorsun

Karaelbistan
Karaelbistan - 2 hafta Önce

Vah vah ne oldum demeyeceksin neolacağım diyeceksin bir zamanlar mülki amirdin şimdi dolandırıcı menejer oldun