- 11 Mar 2019 - 00:21 G: 11 Mar 2019 - 00:45

Mehmet Gürbüz'den Elbistan'a proje yağmuru!

Cumhur İttifakı AK Parti Elbistan Belediye Başkan Adayı Mehmet Gürbüz, açıklamış olduğu projeleri sosyal medya hesabı üzerinden tek tek paylaştı. İşte o projeler..

Kenan Erginer
Kenan Erginer Tüm Haberleri
2/50
mask

Belediyecilik faaliyetlerimiz; vatandaşların ve STK’ların gözü önünde, bilgi ve belgeye erişimin açık olduğu bir yöntem ile yürütülecektir.

4/50
mask

Kentimiz #Elbistan Modern bir görünüme kavuşacak. İmar ile ilgili tüm sorunları çözeceğiz.

5/50
mask

Kentimiz #Elbistan Modern bir görünüme kavuşacak. İmar ile ilgili tüm sorunları çözeceğiz.

8/50
mask

Dar gelirli vatandaşlarımızın konut ihtiyaçlarına çözüm üretmek için, belediye TOKİ işbirliği ya da Elbistan Belediyesi’nin desteğiyle kooperatif kurularak sosyal konut projeleri yapılacaktır. Projeler; çevreye duyarlı, refah, güvenli olarak inşa edilecek.

9/50
mask

Kadim Şehir Elbistan’ın kültürünü koruyan, Selçuklu mimarisi ile tasarlanmış, yatay mimari ilkesinin en güzel örneklerinden birisi olan Tarihi Kent Merkezi Projesi, Kentin kültür mirasını yansıtan, tarihi dokusuna uygun olarak tasarlanmıştır.

10/50
mask

Yürüyüş yolları, bisiklet yolları ve dinlenme alanları ile birlikte Ceyhan Nehrini Söğütlü Çayını birbirine bağlayan bir proje olacaktır.

11/50
mask

Kent ormanlarının çevrelediği projemiz; Ceyhan Nehri havzası genişletilerek, botanik park, yürüyüş yolları, bisiklet yolları, kafeteryalar, dinlenme alanları, çocuk oyun alanları, piknik alanları ile vatandaşlarımız huzurlu ve güvenli bir şekilde vakit geçireceklerdir.

12/50
mask

Geçmişi, Geleceğe Taşıyarak Gelişen Elbistan, sloganımızdan yola çıkarak Kızılcaoba Mahallesini eski cazibesine kavuşturuyoruz.

13/50
mask

Kültür Yolu, Kültürhan’dan başlayıp, Kızılcaoba Yenileme projesi ve Kent Müzesi ile devam edip Tarihi Kent Merkezi projesiyle birleşecektir.

14/50
mask

Söğütlü çayının iki yakasını birbirine bağlayacak olan projede piknik alanları, yürüyüş yolları, bisiklet yolları ve çocuk oyun alanları tanımlanmıştır.

15/50
mask

Bitki örtüsü ve yaban hayatı özelliğine sahip, manzara bütünlüğü içinde halkın dinlenme ve keyifli zaman geçirmesine olanak sağlayacağız.

16/50
mask

Klasik ve karakteristik kentsel ve özel mimari nitelikleri olan yapılarımızda rölöve, restorasyon ve restitüsyon projeleri yapılacaktır.

17/50
mask

Kentin simgesi olacak meydanda; peyzaj alanları, engelli şarj istasyonu, ücretsiz şarj ünitesi, ücretsiz wifi hizmeti ve akıllı aydınlatma sistemleri olacaktır. Kent yaşamını daha zevkli ve anlamlı kılan kent mobilyaları tasarlanacaktır.

18/50
mask

Sektörlere özel OSB Projeleri ile üretimi ve istihdamını artırırken,
teknoloji transferini gerçekleştirerek ekonomik gelişimi hedefliyoruz.

19/50
mask

60 bin büyük baş hayvan kapasiteli olup, yaklaşık 170 işletme ile yem fabrikası, biyogaz tesisi, kesimhanesi ve deri işleme tesisini de bünyesinde barındıracak.

20/50
mask

Et-Süt Entegre tesisi kuruyoruz. Besi OSB içerisine Teknolojik üstünlüklere sahip, hijyenik koşullarda doğal ve sağlıklı üretim gerçekleştirecek Et-Süt Entegre tesisin tüm altyapısı tarafımızca tasarlanıp yatırımcılar teşvik edilecektir.

21/50
mask

KSS alanını genişleterek Elbistan sanayisini farklı noktalara taşıyacağız. Sektör ve marka çeşitliliğini arttıracağız, yeni istihdam alanları oluşturacağız.

22/50
mask

Kurulacak Tarım Borsası ile Türkiye’deki ayçekirdeğinin fiyatı Elbistan’da belirlenecek. Tarımda yüksek katma değer dönemini başlayacaktır.

23/50
mask

Hayvan Borsamızın şartlarını iyileştireceğiz. Canlı hayvan ticaretini geliştireceğiz yerli üretimi teşvik edeceğiz, yeni kesim alanları oluşturacağız.

24/50
mask

Türkiye'nin 4. büyük ovasına lisanslı depo alanları getiriyoruz. Lisanslı depoculuk sistemi ile her mevsim Elbistan kazanacak. Ürünlerin sağlıklı koşullarda depolandığı, kalitelerinin korunduğu ve piyasanın Elbistan’da belirlendiği bir sistem kuracağız.

25/50
mask

Organik artık maddelerin elektrik ve ısı enerjisine dönüştürülmesini sağlarken diğer yandan fermantasyon atıklarını yüksek kalitede organik gübreye dönüştürerek tarımsal alanlarda kullanılmasını sağlayarak, sözü edilen çevresel sorunların ortadan kaldırılmasına büyük ölçüde katkıda bulunacağız.

26/50
mask

Yapılan ölçümlere göre güneşlenme süresi ve ışınım şiddeti açısından ülkemizde 3. sırada yer alan Elbistan’ı Güneş Santralleri ile Türkiye’nin Enerji üssü yapacağız.

27/50
mask

Sorumlu olduğumuz yol ağlarında “Ulaşılabilir Bir Elbistan” hedefiyle hizmetlerimizi sürdürüceğiz.

28/50
mask

Şehrin su ihtiyacını kesintisiz ve hijyenik ortamda sağlayacağız, çevreyi koruyarak hizmet kalitesini yükselteceğiz.

29/50
mask

Atık su Projesi ile 33048 metre hat, 862 adet baca, 133 metre dere geçişi, 6156 ev bağlantısı, 615 adet parsel bacası inşa edilerek şehrimizin günümüz ve 30 yıl sonrası için altyapı ihtiyaçlarına çözümler üreteceğiz.

30/50
mask

Şehrimizin en büyük sıkıntılarından birisi olan otopark sorununu açık, kapalı ve robotik otoparklar ile kalıcı olarak çözeceğiz.

31/50
mask

Bölgede üretim ve pazarlama teknikleri geliştirilerek tarımsal üretim değerini hak ettiği seviyelere ulaştıracağız. Elbistan’ın ulusal ve uluslararası rekabet gücünü arttıracağız.

32/50
mask

Yaş sebze meyve halini ve kent pazarını genişleteceğiz. Her mahalleye semt pazarı kuracağız.

33/50
mask

Kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın kendi ürettikleri ürünlerini pazarlamaları için öncülük ederek, “Organik Ürün Pazarı” nı kuracağız. Tabla üzerinde satış yapan vatandaşlarımız için belirli noktalara Mobil Dükkanlar kuracağız.

34/50
mask

Kurulacak olan iştirakler ile Elbistan’ı Marka Şehir yapacağız. Kırsal kalkınmayı destekleyeceğiz. Küçük atölyelere satış garantisi vereceğiz ve üreticiden halka köprü kuracağız.

35/50
mask

Şehrimize açık ve kapalı fuar alanları kuruyoruz. Elbistan Tarım Fuarları, Elbistan Enerji Fuarları, Elbistan Kitap Fuarları yapacağız.

37/50
mask

İçerisinde; kütüphane, teknolojik kafeterya, muhtarlar için büro ve taziye evinin olduğu yapılar ile mahallelerimizin sorunlarını bir çatı altında çözeceğiz.

38/50
mask

Engelsiz Yaşam Merkezi’nde işitme, konuşma ve zihinsel engellilere yönelik özel eğitim bölümleri ile farkındalık oluşturacağız.

39/50
mask

Aile ve Sosyal Yaşam Merkezi projesinde çok amaçlı salon, atölyeler, kafeterya, açık teras alanı, çok amaçlı salona hizmet edecek endüstriyel mutfak yapacağız. Tüm Elbistan’lı hemşehrilerimize hizmet edecek projeyi hayata geçireceğiz.

40/50
mask

İçerisinde otoparkı, kafeteryası ve dinlenme salonu olan Spor Salonu projemiz ile; yüzme havuzu, salon futbolu, basketbol, hentbol, masa tenisi ve voleybol branşlarında müsabakalara ortam sağlayacağız.

41/50
mask

İçerisinde kafeteryası, otoparkı ve Trafik Eğitim Parkı olacak olan projemizde ailelerimizin güvenli şekilde çocukları ile vakit geçireceği alanlar inşa edeceğiz.

42/50
mask

Kültür ve sanata dair her türlü objeyi içerisinde barındıran, modern mimarisi ile Elbistan’ımıza hizmet verecek olan Kitap Kafe’yi hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız.

43/50
mask

Yaşlı bireylere danışmanlık ve rehberlik hizmeti sunacağız. Kendi ev ortamlarında sağlıklı ve güvenli yaşamaları için destek olacağız.

44/50
mask

Elbistan’da sosyal ve ekonomik açıdan yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımızı yerinde tespit etmek için CAN KULAĞI ekipleri kuracağız. Yapılacak olan yardımları gizlilik ve hassasiyetle yürüteceğiz.

46/50
mask

Teknokent’ler ile bölgenin kalkınma hızını arttıracağız, üniversitelerdeki bilgi birikimini sanayiye aktaracağız, firmaların teknoloji yeteneğini üst düzeye çıkaracağız, enerji sektörüne yönelik nitelikli işgücü yetiştireceğiz.

47/50
mask

Çocuk ve gençlerin özellikle fen bilimleri alanında kendi başlarına bilimsel keşif ve buluş yapmalarına fırsat tanıyan, merak etme, eleştirel düşünme ve sorgulama becerilerini geliştiren,çevreye duyarlılık ve farkındalık yaratmayı amaçlayan atölye çalışmalarını yürütülecekleri bir alan oluşturacağız. Ayrıca üstün yetenekli çocuklar için çalışma alanları oluşturacağız.

48/50
mask

İŞGEM ile; istihdamı arttıracağız, sanayi alt yapısını geliştireceğiz, sürdürülebilir gelişmenin devamlılığını sağlayacağız, ekonomik ve sosyal refah seviyesini yükselteceğiz.

49/50
mask

Elbistanspor’umuza elimizden gelen maddi manevi tüm destekleri sağlayarak, Kulübümüzü hak ettiği yere taşıyacağız.

50/50
mask

İsrafı önlemek, kaynakları daha verimli kullanmak, atık miktarını azaltmak ve atıkları geri kazanmak, yarınlara temiz bir dünya bırakmak için…

11 Mar 2019 - 00:21 - Politika

Muhabir Kenan Erginer


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Olay Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Olay hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Elbistan Olay editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Elbistan Olay değil haberi geçen ajanstır.

06

İsmail Alagöz - Mükemmel...

Seçimde değilde, göreve geldikten sonra bu tür hizmet planlamasının açıklanması çok önemli.

Sayın başkan çalışmalarını bu tempoyla beş yıl sürdürürse, Elbistan'ı hizmet anlamında ihya eder. Tebrikler. Allah gücünüzü artırsın.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 25 Ekim 19:36
05

Ali - Saray kentsel dönüşüm ne durumda olduğunu görüyorsunuz lütfen bu işe de el atın

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 25 Ekim 11:46
04

Ateş Dağlı - Vergi dairesinin önündeki meydana yer altı çarşısı başkan üstü park kafe falan yeraltı çarsısı olursa 100 tane dükkan satarsın belediye adına

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 23 Ekim 02:31
03

Bi Vatandaş - güzel işler yapılacağına inanıyorum başarılar diliyorum

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 21 Ekim 21:17
02

Doğru Laf - Umarım bunlar gerçekten yapılır. Bu planlar 5 yıl değil 20 yıla ancak sığacak planlar. Ayrıca öğrencilerin staj paralarına göz diken belediyecilik anlayışıylada biraz zor bence. Başkanlığın ilk ayı dolar dolmaz , belediyede çalışan öğrencilerin maaşları verilmeyecek sözleri ile bu projelerin vaadçisi bir başkan çelişiyor. Geçen yıllara düşmeyiz umarım sözler tutulur.

Yanıtla . 43Beğen . 43Beğenme 01 Mayıs 16:43
01

aderen - Kendi şahsıma ait taşolukta bulunan iki arsamdan biri komple yol ve yeşil alana gitmiş diger arsamdan ise 425m2 nin 75 m2 si yola gitmiş arsa sahibi olupta magdur olmayan kimse yokken itirazlarımız red edilmiş iken Sayın M.V.limiz M.Ünalın üzerinde durarak çizdirilen imar planında siz nasıl bir değişim yapma cesaretinde bulunacasınız? siz sadece oy avcılıgı yapıyorsunuz ! ama halk bunu görüyor artık.....

Yanıtla . 4Beğen . 2Beğenme 12 Mart 12:12