- 08 Haziran 2018

Elbistan’da 35 Bin Öğrenci Karne Heyecanı Yaşadı!

Elbistan’da ilk, orta ve lisede eğitim-öğretim gören yaklaşık 35 bin öğrenci ve okuryazarlık seferberliği ile okuma yazma öğrenen 958 öğrenci karne...

mask

Elbistan’da ilk, orta ve lisede eğitim-öğretim gören yaklaşık 35 bin öğrenci ve okuryazarlık seferberliği ile okuma yazma öğrenen 958 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Elbistan’da 2017-2018 Eğitim- Öğretim yılının sonunda 34 bin 937 ilk, orta ve lise öğrencisi ile okuryazarlık seferberliğine katılan 958 öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline girdi.

2/6
mask

Yunus Emre İlkokulu’nda karne töreni düzenlendi.

Törene Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt, Emniyet Müdürü Hakan Aşık, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Kaymakam Akkoyun, karne töreninde sınıfları gezerek, öğrencilere karneleri dağıttı, güzel tatil geçirmelerini diledi.

3/6
mask

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan himayesinde başlatılan okuryazarlık seferberliğine katılan öğrenciler de okuma yazma öğrenip, karne almanın heyecanını yaşadılar.

4/6
mask

Kaymakam Akkoyun, “Elbistan’ımızda da karne heyecanı yaşanıyor. 112 eğitim kurumumuzda yaklaşık 35 bin öğrencimiz bugün karnelerini aldı. 2017-2018 eğitim öğretim yılının sonuna geldik. Bu öğretim yılında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Halk Eğitim Müdürlüğümüz, Gençlik Spor İlçe Müdürlüğümüzün hep birlikte yapmış olduğu gayreti çalışmalarla, en azından bizim yaptığımız kriterler ve değerlendirmeler çerçevesinde başarılı bir eğitim öğretim yılı oldu. İnşallah önümüzdeki eğitim-öğretim yılında bir öncekinden yani bu yılki eğitim öğretim yılından daha başarılı olur.

5/6
mask

Tabi bin 850 öğretmenimiz de tatile giriyor. Bu tatil döneminin de öğretmenlerimiz için iyi geçmesini diliyorum. Bütün eğitim-öğretim camiasına teşekkür ediyoruz. Büyük gayretler gösterdiler. Onlar da yoruldular, onlar da inşallah bir tatil dönemi geçirecekler. Alınan karneler bir başarının veya bir başarısızlığın sembolü değil. Bunlar öğrencilerimizin eğitim hayatında hangi alanlarda eksiklerinin olduğu, hangi alanlarda yönlendirilmesi gerektiği konusunda bir rehberdir. Alınan karneler aynı zamanda velilerimize de veriliyor.

6/6
mask

Dolayısıyla velilerimizin yapacağı öğrencilerimizin aldığı karneler çerçevesinde öğrencilerimize daha fazla destek daha fazla yardımda bulunmaları. O anlamda velilerimizin öğrencilerimizin karnelerinde görmüş olduğu eksiklikleri veya kırık notları, yapması gereken işler veya doldurulması gereken başlıklar olarak değerlendirmeleri gerekiyor. Biraz daha öğrencilerimizle ilgilenmelerini, destek olmalarını bekliyoruz” diye konuştu.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Olay Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Olay hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (530) 018 33 46
Reklam bilgi