Kahramanmaraş'a 140 Milyon TL'lik yatırım

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi 2017 yılının ilk 6 ayında 140 milyon TL’lik dev yatırımlara imza attı.

Kahramanmaraş'a 140 Milyon TL'lik yatırım

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç 2017 yılının ilk 6 ayında yapımına başladıkları yatırımların 140 milyon Türk Lirasına ulaştığını ifade ederek yatırımlara devam edeceklerini söyledi.

Kahramanmaraş’ı adeta bir şantiyeye çevirdiklerini kaydeden Başkan Erkoç, eğitimden- ulaşıma, kültürden-yeşil alana kadar birçok alanda yapımına başladıkları yatırımlara tüm hızıyla devam edeceklerini söyledi.

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Başkan Erkoç: “Yapımı devam eden 140 milyon TL’lik dev yatırımlarımızın çalışmaları devam ediyor. Bu yatırımlarımız 30 Km uzunluğundaki Kuzey Çevre Yolu başta olmak üzere Trabzon Caddesi Kent Meydanı ve Çevresi Yolları Düzenleme Projesi, Demirciler Çarşısı Sokak Sağlıklaştırma Kentsel Tasarım ve Alt Yapı Uygulaması, Canlı Hayvan Borsası, Milli İrade Meydanı,15 Temmuz Millet Bahçesi, Kayak Merkezi ve Yaz-Kış Mesire Alanı, Teleferik(Proje Çalışması),Yapay Plaj ve Park(proje), Karamanlı Tünel Kavşağı, Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi Meydan Düzenleme Projesi, Arasa Çok Katlı Otopark, Atık Su Arıtma Tesisi ile Yedi Güzel Adam Edebiyat Müzesi olmak üzere dev yatırımlarımızı bu şekilde devam ettiriyoruz.

Tarihi Demirciler Çarşımızda restorasyon çalışmalarımızı tamamladık ve halkımızın hizmetine sunduk.15 Temmuz Millet Bahçemizi de en kısa süre içerisinde halkımızın hizmetine sunacağız. Mevcut devam eden yatırımlarımızı en kısa süre içerisinde bir bir tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız ve aynı zamanda da halkımızın hizmetine yönelik yatırımlarımız devam edecek. Kahramanmaraş Halkımıza hizmetin en iyisini sunma gayretinde çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
d
d - 10 ay Önce

Elbistan da ise su içemiyoruz pardon su kesiliyor.

sahin
sahin - 10 ay Önce

birazda elbistana bakın yahu yollar patates tarlası.Allah .............

Shmrt
Shmrt - 10 ay Önce

Elbistan amerikanın ilçesi ya ondan bakım yok karasın olsaydı bakardı ak partiye en çok oy veren illerden biri maraşın elbistani ama şimdi 7. Sırada neden açana yollar patates tarlası olduğu için mi şu yüzünden mi yoksa çevre kirliligi yüzünden mi