Davamızın Şehitleri

Şehidimiz Muhammed Fatih SAFİTÜRK son yolculuğuna sevdikleriyle uğurlandı. Değerli okuyucular şehit kaymakamın şehit edilmesinin arkasında ki küçük bir nüansı sizlerle paylaşmak istiyorum. Şehidimiz güzel bir tahsil hayatı yaşadıktan sonra hayalleri peşinde ilerleyen karakteristik yapısıyla evvela kendi ailesinde daha sonrasında çevresinde takdir edilen bir kişiliğe sahipti.
*
Ülkemizde yaşanan olumsuz gelişmeler neticesinde hükümetimizin almış olduğu OHAL ile birlikte birçok değişikliler ve stratejiler geliştirilmiştir. Bunlardan bir tanesi de Terör ve Terör grupları ile uzaktan veya yakından ilişiği bulunan belediyelere kayyum atamak düsturuyla halka hizmet mantığını tekrardan diri tutmak ve yaşatmaktı. İşte onlardan biri de Mardin ilimizin Derik ilçesine atanan kayyum Muhammed Fatih SAFITÜRK idi. Görevi başındayken şehit edildi. Ve her zaman olduğu gibi arkamızdan vurularak şehit edildik. Mertçe değil kalleşçe şehit edildik.
*
Yapılan bu kalleşliğin pek tabi bir mesajı vardı. Her daim kayyum dan şikayet eden ve her gittiği ortamda buna nefret kusan terör ve maşaları kayyumu çek mesajını kanlı bir şekilde yinelediler. Bu aşamada kayyum atanan tüm yiğitler önce Rabbimize sonra Emniyet teşkilatımıza emanettir. Bu tür kalleşliğin yaşanmaması için dikkat edeceğiz. Elimiz tetikte gözümüz kalleşte olacak. Tüm Emniyet Teşkilatı ve TSK bu düsturla hareket etmektedir ve edecektir.
*
Siyasi olarak tüm saldırılar ve kıvranmalar hainlerin her gününün zehir olduğunu gözler önüne sürüyor. Her fırsatta söylüyorum güzel günler yakın. Yedi düvel bize karşı birleştiyse ve her fırsatta bize karşı top yekûn bir stratejinin içerisine giriyorlarsa, dostlarım emin olun yolumuz hak yoludur.  Cumhurun Başkanı, ülkenin hizmetkârı başkomutanımız hak yoldadır. Şöyle bir bakın tüm şer odakları birleşmişler bir yiğide karşı bizim boynumuzun borcudur sahip çıkmak tıpkı davamızın şehitlerine sahip çıktığımız gibi..
*
Son olarak şunu belirtmek istiyorum. Kâfir durmuyor. Şer odakları tüm enerjisini canım vatanımda harcıyor. Şehitler veriyoruz. Boynu bük evlatlar görüyoruz. Gözü yaşlı analar, babalar, bacılar ve kardeşler görüyoruz. Ne mutlu onlara ki yiğitleri vatan için şehit düştü.
*
Selam olsun Şehit oğlunun cenaze namazını kıldıracak kadar dirayetli olan vatan sevdalısı YİĞİT BABALARA..!

YORUM EKLE