Şehitlere Saygı Teröre Lanet Yürüyüşü

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afşin İlçe Teşkilatı ve Afşin Ülkü Ocakları, artan terör olaylarını kınamak için "Şehitlere Saygı, Teröre Lanet Yürüyüşü" düzenledi.

Şehitlere Saygı Teröre Lanet Yürüyüşü

Afşin Ülkü Ocakları önünden başlayan yürüyüş öncesi konuşan MHP Afşin İlçe Başkanı Ersal Koç, güvenlik güçlerine karşı gerçekleştirilen hain terör saldırılarını ağır bir dille kınadıklarını belirtti.

Terörün, dünyanın kanayan yarası haline geldiğini belirten Koç, açıklamasına şöyle devam etti:

"Teröre karşı bir olalım, dik olalım, Türk milletinin asla ve asla yıkılmayacağını bu vatan hainlerine gösterelim. Şunu bilsinler ki Türk milleti Peygamber Efendimizin sancaktarlığını yapmış, 630 yıl 3 kıtada at koşturmuş ecdadın torunlarıdır. Çanakkale'de verilen milli mücadeleyi kimse unutmasın. Vatanımız için aynı mücadeleyi tekrar vermeye hazırız. Terörle mücadelenin kararlıkla devam etmesi gerekmektedir. Ülkücü camia olarak teröre karşı atılacak her adımı destekliyoruz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum."

Türk milletinin teröre karşı büyük bir mücadele verdiğini ifade eden Afşin Ülkü Ocakları Başkanı Kağan Karataş, "Ülkemiz ince bir çizgide varlık, yokluk mücadelesi vermektedir. Bütün vatan hainleri bilsinler ki Türk milleti ebediyen var olacaktır. Tarih tekerrürden ibaret ediyorsa Türk milleti geçmişte olduğu gibi yine tarih yazacaktır." diye konuştu.

Grup daha sonra şehitler için dua edip, Türk bayrakları ile İlçe Jandarma Karakoluna kadar "şehitler ölmez vatan bölünmez", "her Türk asker doğar" sloganları atarak yürüdü.

YORUM EKLE