İller Bankası heyeti su arıtma tesisini inceledi

İller Bankası Ankara Genel Müdürlüğü ve Gaziantep Bölge Müdürlüğünden gelen teknik heyet, Kahramanmaraş Atık Su Arıtma Tesisinde teknik gezi ve incelemelerde bulundu.

İller Bankası heyeti su arıtma tesisini inceledi

İşletmeye alındığında Ceyhan havzasının temizliğine büyük katkı sağlayacak olan ve % 99’u tamamlanan Kahramanmaraş Atık Su Arıtma Tesisinde mekanik ekipmanların deneme süreci sürüyor. İller Bankası Genel Müdürlüğü ve Gaziantep Bölge Müdürlüğünden gelen teknik heyet, tesisin geldiği son aşamayı yerinde incelediler.

Heyet ilk olarak KASKİ Genel Müdür Yardımcısı Murat Kayıoğlu’nu makamından ziyaret etti. Ziyaretin ardından Murat Kayıoğlu, KASKİ’den teknik personeller ve İller Bankası heyeti Atık Su Arıtma Tesisinde müşavir ve müteahhit firma yetkilileriyle toplantıda bir araya geldiler. Müşavir firma sorumlusu tesisin son durumuyla ilgili sunum yaptı. Sunumun ardından saha gezisi yapılarak tesisteki üniteler ile ilgili teknik bilgi aktarımı yapıldı. Tesisin deneme sürecindeki çalışmaları aktarıldı.

İller Bankası Heyet Başkanı Çevre Mühendisi Evrim Korkut, tesis ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:’’ Bugün İller Bankası Heyeti olarak Kahramanmaraş Atık Su Arıtma tesisindeki çalışmaları görmek için burada bulunuyoruz. Tesisin büyük oranda tamamlandığı görülüyor. Çok büyük, modern ve Avrupa standartlarında bir tesis. Tesisin tüm ünitelerinde son teknoloji kullanılıyor. Kahramanmaraş’a hayırlı olmasını diliyorum’’ diye konuştu.

YORUM EKLE