Ekinözü Ve Nurhak’ta Okullar Tatil Edildi

Etkisini artırarak devam ettiren kar yağışı nedeniyle Ekinözü ve Nurhak ilçelerinde okullar tatil edildi.

Ekinözü Ve Nurhak’ta Okullar Tatil Edildi

Ekinözü ve Nurhak ilçelerinde etkisini sürdüren kar yağışının ulaşımda aksaklıklara neden olmasından dolayı okullar tatil edildi.
Alınan bilgiye göre Ekinözü ilçe merkezi ve yüksek kesimdeki mahallelerde etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksaklıklar ve enerji kesintileri yaşanıyor. Ekinözü Kaymakamlığı öğrencilerin can ve mal güvenliklerini göz önünde bulundurarak okulları bu gün için tatil etti. Hava raporlarına göre ilçedeki tatil süresinin yeniden belirleneceği öğrenildi.
Öte yandan yoğun kar yağışı Nurhak ilçesinde de etkisini sürdürüyor. Dün başlayan kar yağışının ilçe merkezinde 15 cm ye ulaştığı bildirilirken, ilçede zaman zamanda elektrik kesintileri yaşanıyor. İlçenin yüksek kesimlerinde daha yoğun bir şekilde hissedilen kar yağışı nedeniyle bazı mahallelerin ilçe merkezi ile olan bağlantısının kesildiği bildirildi. Nurhak Kaymakamlığı yoğun kar yağışını göz önünde bulundurarak öğrencilerin can ve mal güvenlikleri için ilçedeki okullarda bu gün ve yarın tatil ilan etti.
Elbistan-Nurhak kara yolundaki ulaşımın ise kontrollü bir şekilde verildiği, zaman zaman kapanan yolda kara yolları ekiplerinin çalışma yaptıkları bildirildi.
 

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2015, 14:33
YORUM EKLE